JajaJ

Může se pít černý čaj při kojení? Slyšela jsem, že ne.

Chci se zeptat, zda se při kojení může pít černý čaj. Slyšela jsem, že by se neměl… Co si o tom myslíte vy? Děkuji za odpovědi.
Myslím to obecně když kojím, ne když právě kojím :)

Odpovědi
Dochy

Domnívám se, že přiměřené mírné pití čaje by vadit nemělo. pokud piješ takovou tu „socialisticko­kantýnskou normu“. (Na běžné pití si děláme takové to…mno… jeden sáček do litru vody. Fajnšmekrům se to asi líbit nebude, nám to ale vyhovuje)

quentos

Obecně by se při kojení nemělo pít moc čehokoli, co obsahuje kofein, a ten v černém čaji je. Ve zdroji píší, že by se v tomto období nemělo množství kofeinových nápojů (tedy ani černého čaje, ani kávy) vypít více než tři šálky (a tím se myslí skutečně „malé“ šálky) denně. Lépe ho pít po kojení než před.

Zdroj: http://www.bre­astfeeding-problems.com/tea-and-breastfeeding.html

mosoj

Šálek černého čaje obsahuje více kofeinu než šálek černé kávy, nebo minimálně stejně.

Klaproth

Zkoušel jsem to, nejde to. Když se kojím, mám v puse bradavku, jak bych asi pil ten čaj?