Odpovedi18

Proč je na cestovním pasu černobílá fotka, a ne barevná?

Nejlepší odpověď
mosoj

Protože barevná fotografie je nestálobarevná a časem mění barvy, bledne a ztrácí se podrobnosti.

dubraro

Otázka je již uzavřená, přesto nesprávně zodpovězená.
Fotka je černobílá, protože čipová karta pasu, tzv. inlet, se personalizuje, tedy popisuje údaji jedinečnými pro každého držitele, pomocí laseru. Tímto způsobem lze dosáhnout pouze zčernání povrchové vrstvy inletu, takže fotka může být jedině černobílá, i když se pořizuje barevně.
Ze stejného důvodu je černobílá fotka i na občanském průkazu, ten se vyrábí stejnou technologií.

mosoj

Ale nemáš pravdu. Na občance mám z loňského roku fotku barevnou a na řidičáku taktéž !!!!!