Avatar uživatele
Džanička

Kolik fotografií potřebuji na zhotovení pasu a vrací se zpět ten prošlý?

Doplňuji:
Tak jsem si nechala udělat ten pas,a je to přesně tak jak píše 1popelka1.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda před 5027 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
1popelka1

Džaničko, mé nedávné zkušenosti:

Ten se strojově čitelnými údaji stojí 600,–. Fotíte se přímo na místě. Fotka bude černobílá,
dáváte otisky prstů (ukazováčky).
S sebou si vemte občanku a starý pas.
Pokud starý pas nemáte, nic se neděje. Pokud to bude jako u mě – pokutu neplatíte, jen napíšete krátké prohlášení, že jste pas z nevědomosti znehodnotila, a podepíšete jej.
Já ho prostě nevzala, protože jsem špatně četla a myslela si,že ho vzít nemusím, ale nechtělo se mi do města jet znovu, tak jsem řekla, že jsem ho roztrhala.
Takže pokud ho máte, raději ho vemte, ale když ne, tak vám hlavu neutrhnou, já to taky přežila 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/strojove-citelne-udaje

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jan

Starý pas se určitě musí vrátit. Když jsem si dělal před několika měsíci biometrický pas (jiné se už nedělají) tak mě na úřadě kde je vydávají rovnou vyfotili digitálním foťákem do počítače. Fotky tedy nebyly potřeba vůbec – nevím jestli to tak je všude, to bude asi třeba ověřit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
HOMER

Nejsem si úplně jistý,ale myslím že jedna fotka stačí(no fotograf stejně neudělá míň než 2 nebo 4) a jestli máš,tak ten starý pas sebou vem,nic tím nezkazíš.
…Něco jsem našel:
http://www.sluz­byobchod.com/pa­ges/info/cestov­ni_pas.htm

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Fotky již nepotřebuješ, fotí se digitálně přímo do pasu. Pas musíš vrátit, pouze v případě, že v něm máš ještě platné vízum do některého státu, vracet jej nemusíš. Cestovních dokladů je možno vlastnit více.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek