Nikča

Strojově čitelné údaje

Mám šílený zmatek v tom, jak je to s cestovním dokladem. Který je ten se strojově čitelnými údaji? Ten s čipem a otiskem nebo který? Děkuji

Nejlepší odpověď
Luss

vkladam odkaz na podrobny clanek ze stranek Ministerstva vnitra o cestovnich pasech.

Zdroj: http://www.mvcr­.cz/clanek/osob­ni-doklady.aspx?q=Y2hud­W09Mg%3D%3D

Další odpovědi
1popelka1

Zrovna dneska jsem si byla pas vyřizovat. Ten se strojově čitelnými údaji stojí 600,–. Fotíte se přímo na místě. Fotka bude černobílá, dáváte otisky prstů (ukazováčky). S sebou si vemte občanku a starý pas. Pokud starý pas nemáte, nic se neděje. Pokud to bude jako u mě – pokutu neplatíte, paní se na váš ušklíbne jako na největšího d..... a pak napíšete krátké prohlášení, které podepíšete.