rakave

Cena vstupní prohlídky

Manžel mění zaměstnání a nový zaměstnavatel vyžaduje vstupní prohlídku.Kalik se za ní platí? Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Cena vstupní prohlídky je 200 Kč (alespoň u nás) a kdykoliv jsem měnil zaměstnání, tak ji platil nový zaměstnavatel.

Další odpovědi
anonym

Již několik let platí právní úprava, kdy firma musí mít závodního nebo smluvního lékaře a obvykle hradí náklady, jen někde např. po zkušební lhůtě.
Dříve stačilo jít ke svému obvodnímu.

casey

Mimochodem cela vstupni prohlidka je jen fraska. Cizi lekar, nema dokumentaci, nema z ceho vychazet.
Kdyz jsem nastupoval do noveho zamestnami, byl jsem u nejakeho lekare kam me zamestnavatel poslal na vstupni prohlidku. Jsem pomerne velky sportovec: 3× tydne fitko, jinak jizda na kole a ruzne sporty rekreacne a doktorka mi zmerila tlak, zeptala se jak se citim a v jakem bydlim patre a jestli mame vytah. Odpovidam, ze ve tretim a vytah mame a k cemu je ta otazka dobra. S vaznou tvari mi odpovedela, ze podle toho se ve zprave uvadi index telesne zdatnosti. Vubec se neptala, jestli chodim pesky, nebo ne.
Nakonec jsem mel horsi index, nez kolega, ktery v zivote nesportoval, neudelal krok bez auta, ale bydlel v prvnim patre bez vytahu. No, rozdejchaval jsem to dlouho, vlastne, kdyz to tady pisu, tak jsem to neprodejch dodnes.

eLx

Neměla by být zdarma (placená zaměstnavatelem), pokud to vyžaduje zaměstnavatel?

fablen

U nás se cena vstupních prohlídek pohybuje od 300 do 500,–. Záleží na jednotlivém lékaři. V každém případě by prohlídku skutečně měl provádět lékař závodní a ne obvodní. Uhrazenou částku by pak měl proplatit zaměstnanci zaměstnavatel.

(Závodní lékaři by měli podle smlouvy mimo jiné i kontrolovat pracoviště zaměstnavatele. Nikdy jsem tam lékaře neviděla).

GM

Moje vstupní prohlídky u tzv. „smluvního lékaře“ před 4 roky vypadala tak, že jsem zaklepala na sestru, dala jsem jí formulář, za 5 minut se vysunula ze dveří ruka s orazítkovaným papírem. Do dneška nevím, jak ten doktor, co mi „prohlídku“ dělal, vypadal.

Jikra

Moje poslední vstupní prohlídka proběhla tak že od své lékařky jsem si musel vyžádat vypis z mé karty za 200,– to odnesl k smluvnímu lékaři nového zaměstnavatele ten mě řádně proklepl včetně vyšetření krve a moči a následně mi nový zaměstnavatel proplatil těch 200,–.

pravy88

Ahoj, mě osobně lékařskou prohlídku zaměstnavatel proplatil, a tak jsem myslel, že je to v dnešní době standart. Na https://www.1job­.cz/prispevek/vstup­ni-lekarska-prohlidka-do-zamestnani jsem se však dočetl, že běžně prohlídku platí žadatel o zaměstnání, takže jsem žil tak trošku v omylu. Myslím si, že cena dost záleží na doktorovi, protože ten si ceník určuje sám. Myslím si však, že víc jak 500 kč to nebude.