Herjulfson

Čekali jste, že vláda učitelům nezvýší platy dle původního slibu?

I přesto, že proklamovala, že vzdělání je pro ni prioritou a učitelů se škrty týkat nebudou?

Nejlepší odpověď
Alesh

Je to taková klasika, před volbami se slibuje a pak…
Na druhou stranu, ruku na srdce, je z čeho přidávat? Kolik je „sekyra“ za poslední 2 roky?

Další odpovědi
GM

Přesně to jsem od těch podrazáků čekala.

JežíšKristus

Proč by se navyšovaly? Však se jim už zvyšovaly. Já žádné navýšení nečekal, úplně k němu není důvod.

elkon

Stačí sledovat ekonomickou situaci a pak jsou podobné dotazy zbytečné.

Herjulfson

elkon – dotazy nejsou zbytečné. Z odpovědi vyplývá, že si s tím asi počítal. Pak předpokládám, že si buď ovce, která dala hlas někomu kdo lhal, nebo budeš voličem některé strany mimo vládní koryto. Z mého pohledu by druhá varianta byla tak nějak lidsky lepší alespoň pro své svědomí. Možností je i to, že se se zvýšením prostě jen neztotožňuješ, ale tak otázka nezněla.
Ježíšku – v minulosti jsem si už dovolil napsat, že v oblasti práva nejsi zrovna moc silný… Z tvé odpovědi mi vyplynulo, že si žádné navýšení nečekal a pokud si tedy odpovídal na otázku, předpokládám že tím říkáš, že si čekal, že současná vláda lhala. Ptáš se také proč by se platy navyšovaly? Odpověď na své „proč“ najdeš v otázce – protože to někdo slíbil. Tady si dovolím připomenout jednu středověkou zásadu, kterou zná každý kdo se v oblasti práva pohybuje – pacta sunt servanda. To znamená, že sliby, chcete-li smlouvy, se mají dodržovat.
A jaké z toho plyne ponaučení – prostě nebuďme jako ovce a když někdo lže nebojme se to říct nahlas. Jak by nám bylo skvěle pokud bychom všichni dělali to co říkáme.
A že na to momentálně nemáme? Tak to já vím také. Já ale nikomu nic takového neslíbil.