hapiky

Byli jste někdy „otroky/otrokyněmi ohnivé vody“?

Přiznání je polehčující okolnost

Původní otázka
Byly(i) – správně buď byly – platí pro ženy, nebo byli – platí pro ženy i muže.

Nejlepší odpověď
redy

Ne nikdy, přesto nepiju, protože hlídat si záda po několika paňácích je obtížnééééé.
Mám ráda nad sebou kontrolu, alkohol by mi zaslepil úsudek 🙂

Další odpovědi
Emefej

Nikdy jsem nebyl otrokem, svůj alkoholismus mám pod kontrolou.

nyjono

Ne, ale někteří muži možná ano.
Ale, … neznám nikoho, kdo by se přiznal. Vždy to je jen: dám si jen občas, kdo si sem tam nedá apod.

dudu

Svého času jsem pracoval na pozici kde platilo, že pití ve stoje a přípitky nejsou projevem alkoholismu, nýbrž kus politické práce. Byl jsem krůček od propasti. Dnes nepiji ani tvrdé ani pivo, denně si však rád dopřeji tři až čtyři deci červeného.

Drap

Nikdy, ani jsem neměl k tomu nikdy blízko.

Arne1

proč se ptáš jen žen ?

cochee

A když „byly,“ tak snad „otrokyně,“ ne?