bolak

Bylo by těchnicky proveditelný, aby byla povinnost mít v každým autě nainstlaovatanou GPSsku, a aby byla propojená…

…s tachometrem, plynovým pedálem a brzdou, a aby software obsahoval všechny informace o tom kde končí a kde jsou jaký cedule (konec vsi, obytná zóna, přejezd) a podle toho se automaticky postaral o to, aby nebyla překročena povolená rychlost? Stejně tak v zatáčkách by se přizpůsobovala jízda a v konečný fázi by mohli mít i chodci nějaký značení, třeba na přívěsku na klíče, který kdyby se chodec objevil na přechodu, a jelo auto, tak by software automaticky zpomalil auto na 30km/h, případně zabrzdil.

Odpovědi
Drap

Tak to je moc zajímavá myšlenka. Myslím, že technicky by to bylo řešitelné, ale taky by to bylo hodně drahé, zabezpečit takto celé území.