Rokio

Bylo by podle vás v pořádku, pokud by se spolu mohli brát sourozenci stejného pohlaví?

Je to podle vás nějak závadné, aby dvě sestry nebo dva bratři spolu uzavřeli sňatek?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Filip84

jiná odpověď

Ať chceš nebo nechceš, tak máme stát v rámci nějakého kulturního prostoru, a ten kulturní prostor je silně formován a moderován křesťanstvím, i judaismem.

Proto, obecně, není vhodné, aby vůbec byl přípustný sňatek osob stejného pohlaví. To, aby měli postavení absolutně shodné, jako by byli oddáni, není problém nastavit v rámci právní úpravy rámce registrovaného partnerství: prostě registrované partnerství by se rovnalo manželství s jediným rozdílem, že by se nazývalo registrovaným partnerstvím.

U osob příbuzných v tak blízké linii, i stejného pohlaví, je tělesné obcování soudně trestné – soulož mezi příbuznými. Není tak asi složité vysvětlovat, proč je absolutně nemožné, aby mohli být registrovanými partnery, ne?

Další odpovědi
aliendrone

jiná odpověď

Připadá v úvahu výhradně u genderu „bojová helikoptéra“ a to JE TEHDY, pokud mají OPAČNÝ smysl otáčení hlavních rotorů. ;) :D :D

Dvorní šašek

ne

Ne, není to v pořádku. Manželství pro všechny nepodporuji.

paul1

ne

elkon

jiná odpověď

Další magorismus, jako by těch hovadin nebylo dost.

led

ne

Sexuálny styk medzi blízkymi (genetickými) príbuznými „incest“ nebudem sa zaoberať právom, ale zdravím dieťaťa počatého „incestom“
citujem:
„Se zvyšující se příbuzností klesá genetická variabilita a vzrůstá pravděpodobnost setkání stejných mutací od obou rodičů. Potomkům hrozí zvýšená nemocnost a téměř trojnásobné riziko vyštěpení dědičné mutace. Prokázána je vyšší úmrtnost a až 40 % takových dětí má vrozenou vadu.
Následky příbuzenských spojení nemusí být vždy náhlé a dramatické, mohou se projevovat postupně jako následek vzrůstající homozygotnosti – inbrední deprese. Ta se zpravidla projeví u vlastností se složitým genetickým řízením, to je u těch, které jsou kontrolovány mnoha geny.“
zdroj:
https://vesmir­.cz/cz/casopis/ar­chiv-casopisu/2000/cislo-1/incest-geneticke-zatizeni.html

Ps. nechápem, že sa väčšina z vás zaoberá právnou a etickou stránkou problému, ale zabúda na to hlavné: zdravie potomka. Treba si uvedomiť, že nežijeme len súčasnosťou, ale náš život je základným prvkom života našich potomkov, rovnako, ako my by sme neboli bez našich predkov.

Filip84

led: Protože se ptal na manželství sourozenců stejného pohlaví. Dvě osoby stejného pohlaví nemohou mít potomka, proto je to irrelevantní.

led

Filip84, tak toto mi ušlo, zamerala som sa na súrodencov a pohlavie súrodencov ma ani nenapadlo. Ani som akosi nikde nezaregistrovala takéto niečo. ale asi som už príliš stará 😮

Filip84

Vklidu! To nemusí být věkem, to se stává i v lepších rodinách! 🙂

led

aliendrone, zaujímavé a netradičné prirovnanie úlohy matky a otca budúceho dieťaťa. to si naozaj zaslúžilo oceniť palčekom za laické prirovnanie. 🙈🙉🙊
Ozaj a prečo sa tie vrtule krútia v protismere? 👽😈