smart aleck

Bylo by dobré, aby se zákaz cenzury uvedl do praxe?

Zaujal mne článek od pana Klause ml. ( https://www.no­vinky.cz/doma­ci/495780-klaus-navrhuje-pro-cenzory-socialnich-siti-az-pul-roku-vezeni.html ).

Cituji pana Laďa Mazůrek, Uherské Hradiště: Tzv. „administrátoři“ (ve skutečnosti cenzoři) mají na internetu zcela neomezenou totalitní moc, proti které neexistuje žádné odvolání ani obrana a mohou si kdykoli beztrestně dělat a likvidovat cokoli a jakéhokoli účastníka, jak se jim zlíbí!

Úplně stačí, aby se takovým administrátorem s neomezenou mocí stal nějaký psychicky narušený člověk vnucující své vlastní naučené a vtištěné názory a přesvědčení všem ostatním a naprostý totalitní hnus je na světě!

Jedinou šancí (protože „stěžovat si můžete nanejvýš někde na "lampárně“, nebo asi tak s podobným účinkem) pak je – takové stránky opustit a nadále se jim vyhýbat, dokud nedojde k výměně takových administrátorů.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jakékoli stránky někdo vlastní, proto je také na něm, jaká si určí pravidla a je celkem logické, že negativní příspěvky smaže … je na nás, abychom takový web, kde se projevuje cenzura navštěvovali, či nikoli … nevím, proč zavádět cenzuru, když v jistém smyslu existuje autocenzura stále …
… chtěl bych tě vidět, jak jdeš vykládat korán do kostela a obráceně, či si svolat do kostela schůzi komunistů …
… že se tu otázky i odpovědi mažou víme všichni, určitě jsme čekali na tebe,až nám to oznámíš …

Další odpovědi
xxx3

https://www.ma­rigold.cz/item/so­cialni-site-nebudou-smet-mazat-komentare-naridi-cesky-zakon
také si nemyslím a) že je to proveditelné b) že díky této svobodě napsat prakticky cokoli budou diskuze lepší – (spíš plné tapetování a urážek, protože přece máme svobodu a jsme politicky nekorektní)

Drap

Jak poznáš naprosto spravedlivého administrátora? Kdo ho bude vybírat? Opět politická moc, aby nám pustila pouze to co chtějí abychom věděli?.

ivzez

Vyžaduje-li majitel kteréhokoliv webu dodržování pravidel a zásad
slušnosti, nejde o cenzuru. Každý provozovatel webu má (nebo by
měl mít) právo rozhodnout o tom, co na svém webu (ne)chce.

Já ten návrh zákona vnímám jako omezování podnikání provozovatelů
těch webů, na které by se to mělo vztahovat.

Myslím si, že panu Kalusovi jde hlavně o to,
aby mu Facebook nemazal příspěvky.

Ovšem podle mne by prosazení vedlo k tomu,
že by Facebook rychleji trvale blokoval uživatele.
Případně by mohl české uživatele „odseknout“.

_______

Kdyby někoho zajímal návrh zákona, může si stáhnout celý sněmovní tisk (PDF, 613 kB): https://www.psp­.cz/sqw/text/o­rig2.sqw?idd=142732

Kryšpín

Kdo má moc tak má pravdu, jak říkají rakušáci Češi jak se dostanou trochu výše, nahoře hodně zhrbeni a dole šlapou, můj děda má názor, bij se pravdu, než tam dojdeš tak pojdeš

smart aleck

ad Drap: Znáš tu pohádku, kde byla vyslovena tato slova: Králi, nenech si radit rádci, používej svůj vlastní rozum.