Veri

Byli jste už někdy v Egyptě? Jak se vyhnou známé „Faraonově pomstě“?

Chystáme se do Egypta. Nemáte nějaké zkušenosti nebo rady co nejíst a nepít aby jsme se těmto střevní problémům vyhnuli?
Doplňuji:
Tak děkujeme za rady, snad to dobře dopadne!:)

Nejlepší odpověď
anonym

  1. slivovice (nebo jiný ´tvrdý´ alkohol – co nejvíce ´%´), panáka poránu
  2. v místní lékárně si kup Antinal (apod.)

___
A pokud už tě postihne, pak Antinal, vyhýbat se ´sluníčku´ a hodně (opravdu hóóódně) pít – minerálku nebo neslazený čaj.
___
Osobně jsem neměl žádný problém (se slivovicí) – a to jsem jedl i na místních tržištích místní dobroty – su kulinářsky zvědavej ještě víc, než v jiných oblastech.
Doplňuji:
Příjemnou dovolenou přeju…
😉

Další odpovědi
marci1

Hlavně už dopředu nepočítejte s tím, že vás „pomsta“ také postihne. Potom působí i trochu psychika. Tyto problémy mohou nastat i díky horkému podnebí. Většinou lidé jezdí do Egypta do hotelu, kde dostávají i jídlo a pití. Raději bych nedoporučovala kupovat jídlo na ulici. Voda z kohoutku není pitná ! Vodu jen balenou. Léky jako „do zásoby“ si můžete vzít sebou, ale dají se bez problémů koupit v lékárně. Tak hezkou dovolenou ! 🙂
Doplňuji:
Teď mě trknul „mowla“ – samozřejmě slivovici nebo jiný tvrdý alkohol sebou. 🙂

dudu

Předloni jsme s manželkou a vnučkou pobývali v Hurghadě. Podle zkušeností z předchozích cest jsme pravidelně preventovali pitím alkoholu, ale tentokráte marně – postupně jsme měli všichni problémy o různé intenzitě. Nejméně si faraoni zasedli na moji maličkost možná proto, že mám silný imunitní systém, více jsem pochlastával a při sebemenších příznacích nasadil Endiaron. Holky se ládovaly Ercefurylem, ale dopadly jako většina „slabších jedinců“. Při zpátečním letu vskutku na toalety vůbec nebyl hezký pohled. Bydleli jsme ve velmi solidním hotelu, používali výlučně balenou vodu a nejedli nic z ulice, leč všechno marné. Problém totiž nespočívá ve znečištění vody, nýbrž v jejím chemickém složení a cenou za velkou vzdálenost do Káhiry /550 km/ odkud je voda do Hurghadyí přiváděna. Účinkuje podobně jako požití ohřáté Šaratice a problémy překvapivě mívají i domorodci. Krajním, avšak spolehlivým řešením je nasazení kapaček a injekcí v nemocnici. Ta často bývá součástí velkých hotelů. Moje povídání sice nevyznívá moc přívětivě, ale věřte, že návštěva Egypta a koupání v Rudém moři stojí za trochu dobrodružství.

Katy81

z ocových bohatých skúseností – ako píše mowla – jedného panáka nejakého tvrdého na ráno, slivka alebo nejaký „žalúdočný“ (becher a pod.) pomáha.
A klasika – nepiť vodu z vodovodu, iba kupovať balenú; čerstvé ovocie a zeleninu ak už, tak poriadne umyť a olúpať (hoci aj jablká).

A prípadne si naozaj kúpiť niečo na žalúdočné problémy – v lekárni iste poradia 🙂

Prajem vám šťastnú cestu a príjemný pobyt bez problémov 🙂

Arne1

Bral bych to sportovně – co se má stát, ať se stane. Chceš-li být připraven, tak si u doktora tady nech předepsat Ercefuryl – je to chemicky totožný lék jako egyptský Antinal. Je to placený lék, stojí to asi 60 korun. Pokud někdo radí že bude stačit Endiaron nebo černé uhlí nebo z tv reklam Imodium, tak je klidně pošli <někam> (ať si takové rady zkusí na sobě). Pokud jedeš do nějaké civilizované oblasti – Hurghada, Sharm – tak si ten jejich Antinal nebo Droteside (neručím za správnost názvu, ale v lékárně vědí) okamžitě kup do zásoby. Normálně je to za pár korun, ale mimo města si v lékárně klidně naúčtují smluvní cenu 7 krát vyšší (tj 1 LE = 1 EUR). Braní preventivně je absolutní nesmysl, jen to uškodí pokud náhodou problémy přijdou. Ale v okamžiku když pocítíš nějaké nezvyklé bublání v břiše, tak OKAMŽITĚ první dvě tobolky Antinalu nebo Ercefurylu. Pokud to přijde, tak si uvědom že od toho okamžiku žádná slivovice a doporučený nápoj je normální cukrem slazená Kola. Někdo může mít problémy větší, tak pak hotelového lékaře nebo toho kterého doporučí váš „průvodce“ z cestovky. Samozřejmě nepodceňovat cestovní pojištění u spolehlivé pojišťovny!

annas

Zkuste i archív

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/egypt-cairo

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vyzrat-na-faraonovu-pomstu

a další

gagaga

cistete si i zuby balenym pitim.. z vodovodu si zuby necistete

  • iv-