Pracovní povolení pro cizince z Afriky

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, jak je to s pracovním povolením pro obyvatelé z Egypta. Je nutné si nejdříve obstarat vízum na více než 90 dní pro zaměstnanecké účely a pak zažádat o pracovní povolení na území ČR? A pokud je nutno obstarání víza na více než 90 dní, je to placené? A kolik musí prokázat finančních prostředků na pobyt s vízem 90 dnů za účelem práce?
Děkuji Vám za opověď

Odpovědi
COVERENDER

Cizinec ma žádat o povolení k zaměstnání písemně příslušný úřad práce zpravidla pred svym příchodem na území ČR. V řízení muze byt zastoupen zaměstnavatelem,ne­bo i kýmkoliv jinym na základě a v rozsahu plne moci. Odkaz s přesnými informacemi: http://portal­.mpsv.cz/sz/lo­cal