Zenobius

Jak se správně česky nazývá obyvatel Republiky Côte d'Ivoire (Pobřeží slonoviny)?

Podle zákonů Republiky Côte d'Ivoire se její název nepřekládá do jiných jazyků. I přesto se v češtině i na oficielní úrovni často používá jméno „Pobřeží slonoviny“. Nikde jsem ale nenašel, jaké je správné české demonymum (označení obyvatele). V angličtině a němčině je odvozeno od francouzského názvu země (AJ – Ivorian/Ivoirian, NJ – Ivorer), ačkoli tyto jazyky také mají vlastní překlad místního názvu (AJ – Ivory Coast, NJ – Elfenbeinküste)

Odpovědi
marci1

Obyvatel Pobřeží slonoviny ?
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=6975

Fienir

Doposud jsem se setkal s oslovením Ivořan.