Natee

Jaká je nyní situace v Egyptě?

Rádi bychom na konci srpna navštívili Egypt. Nicméně jsme zaslechli, že jsou tam nějaké problémy s nemocemi – konkrétně s ebolou. Je to důvod k obavám a změně destinace? A co politická situace, představuje to nějaký problém, když budeme po celou dobu pobytu zalezlí v areálu hotelu, na přilehlé pláži a podnikneme výlet k pyramidám?

Nejlepší odpověď
anonym

„Problém s ebolou“ v Egyptě – aspoň nyní, neexistuje. A v turistických letoviscích rozhodně snáze chytíš ´cestovní průjem´ nebo kapavku, než nemoci, kterými straší media.
😉
Pokud jde o africké pobřeží a i jižní Sinaj (cca tak po Dahab), je v Egyptě nyní vcelku klid. Vrámci výletů bych ale vynechal cestování po Sinaji (mimo pobřežní letoviska) a i Káhiru či Luxor.