Byla jsem přeložena na jiné pracoviště v rámci podniku. Mohu v nové smlouvě dostat menší platový výměr?

Jedná se o funkci prodavačky,v novém pracovišti je jiná pracovní doba, na rozdíl od předchozího působiště se zde nepracuje v neděli.

Nejlepší odpověď
standa

Předně je důležité vědět, že pokud nebudete souhlasit, tak vás nikdo nemůže nutit podepsat novou pracovní smlouvu.

Institut „přeložení“ upravuje zákoník práce v ustanovení § 43.

Podstatné je, jaké MÍSTO výkonu práce (pracoviště) máte ve smlouvě uvedeno. Je docela možné, že v pracovní smlouvě máte toto ´místo´ definováno široce, např. jako všechna pracoviště v rámci podniku, potom by se nejednalo o „přeložení“.

Pokud však máte ve smlouvě místo výkonu práce např. pracoviště A a zaměstnavatel vás hodlá přemístit na pracoviště B, potom tak lze učinit jen s vaším souhlasem !

Vašeho souhlasu však nebude třeba, pokud toto ´přeložení´ nebude delší jak 21 prac.dní dní v roce nebo pokud to zaměstnavatel jen projedná s vaší odborovou organizací (srovnej s ustan. § 46 ZP).

No a co se týká platového výměru, tak protože nejspíš nemáte ujednání o platu uvedeno přímo v pracovní smlouvě, ale máte podepsán ´jen´ platový výměr, na který se v pracovní smlouvě jen odkazuje, tak zaměstnavatel vám mzdu může v podstatě změnit jakkoli s tím, že musí dodržet ´jen´ vnitřní mzdové předpisy.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h3.aspx