Ajapaja

Mohu najít brigádu, když je mi 15 let, avšak nedokončila jsem základní vzdělání?

Takže ahoj, je mi 15 let avšak nedodělala jsem základní vzdělání. Nevíte o nějaké brigádě pro mě?
Zatím ahoj

Mohu dostat brigádu?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
annas

Upřesněte prosím svou otázku. . " Nedokončila jste základní vzdělání"

Základní vzdělání jste tedy nezískala, ale splnila jste povinnou školní docházku, tedy chodila jste 9 let do ZŠ ?

Kolik roků jste chodila do školy? Splnila jste povinnou školní docházku, , která trvá 9 let?

Stačilo využít našeptávač a měla jste odpověď hned.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/brigada-od-15-let-bez-dokonceni-zakladniho-vzdelani

Odpověď ivzez

"Práci může získat ten, kdo dovrší 15 let a splní povinnou školní docházku.
Povinná školní docházka znamená „odchodit“ devět let do školy, nikoliv ukončit
základní vzdělání (absolvovat všech 9 tříd ZŠ).

Je ale potřeba počítat s tím, že půjde spíše o pomocné a fyzicky namáhavé práce, které nejsou moc dobře placeny."
--

Stejně ve vyhlášce

" Ust. § 35 občanského zákoníku bude znít takto: „Nezletilý, který dovršil patnáct let, se může zavázat k výkonu závislé práce podle jiného právního předpisu (tím se rozumí zákoník práce). Jako den nástupu do práce nesmí být sjednán den, který by předcházel dni, kdy nezletilý ukončí povinnou školní docházku.“

https://www.me­sec.cz/clanky/bri­gada-o-prazdninach-od-kdy-na-ni-mohou-studenti/

Tudíž jednu podmínku – věk – splňujete, ale ta druháu nevyplývá jednoznačně z vašeho dotazu. .

Další odpovědi
ivzez

Získání základního vzdělání (úspěšné ukončení ZŠ včetně 9. třídy)
není totéž jako splnění povinné školní docházky.

Povinná školní docházka trvá devět let (= chodit 9 let do školy) a pokud
někdo v některém ročníku propadne, může ji splnit i v případě, že základní
vzdělání nezíská.

Takže jestli máš ukončenu povinnou školní
docházku, můžeš najít (získat) brigádu.

Nedoporučuji nechat se zaměstnat na černo,
za to by ti hrozila pokuta od 10.000 Kč.

Kelt

Určitě brigády jsou. Je třeba, aby ses zeptal v místě bydliště. Jsou na to agentury. Já ti mohu nabídnout brigádu 340 km od Prahy, skoro neplacenou, bez stravy, a ubytování, že mi můžeš uklízet pokoj. To byl vtip.