autacek

Byla by adopce syrských dětí, z uprchlických táborů do ČR, pro ně tzv. vytaženým černým Petrem?

Když jsou již tak blízko ke své vysněné zemi (Německu), aby skončili nedobrovolně zde? A pochválila by je jejich rodina, co je vyslala na jejich cestu? Nebo nebudou pak flustrovaní, až budou větší a začnou si uvědomovat ten pech?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Já bych uprchlíky bral z tohoto důvodu:
Vytvořme z uprchlíků armádu, která si osvobodí Sýrii, navrhl polský ministr zahraničí Witold Waszczykowski.

Do Evropy přišlo v poslední době několik stovek tisíc mladých Syřanů, ze kterých by bylo možné vytvořit armádu bojující za osvobození jejich vlasti a dát jim tak najevo, že to za ně nikdo jiný neudělá. V rozhovoru pro polskou televizi TVP to uvedl polský ministr. Uprchlickou krizi je třeba vyřešit tam, kde k ní došlo. Tedy v jejich vlasti – Sýrii. Vojenskou cestou a bez přímé účasti Evropy,” zdůraznil Waszczykowski.

Zároveň dodal, že si neumí představit „vyslání našich vojáků do Sýrie, zatímco tisíce uprchlíků z této země na Unter den Linden v Berlíně či na jiných místech, budou popíjet kávu a sledovat, jak bojujeme za jejich bezpečnost”.

Nikdo nežádá, zdůraznil ministr, aby v Sýrii bojovaly ženy a děti. Avšak desítky tisíc Syřanů, kteří po přeplutí k řeckým břehům a opuštění člunů nežádají jídlo, pití, či oblečení, ale kde si mohou dobít mobil, tak ti by mohli – s naší pomocí – osvobodit svoji vlast,” navrhl polský ministr. Zároveň připomněl, že vytvoření bojových jednotek v zahraničí by nebylo novinkou. „I z Poláků kdysi v daleké cizině vytvářeli jednotky, které potom bojovaly za svobodu své vlasti” Witold Waszczykowski je ministrem nové polské vlády.

Další odpovědi
ivzez

Děti učitě fLustrovány nebudou, hrozí jim maximálně fRustrace. (–:
Opravdu je pro děti–sirotky vysněnou zemí Německo? To se mi nějak nezdá.

Edison

Ono se tu mluví o nějakých adopcích??? To je novinka… Pokud vím, tohle je velmi složitý mezinárodní proces, který trvá léta…

orestez

Byly by zde rády. A doufám, že by zde zůstaly. Co máte v Německu?

dubraro

Kdyby to, hypoteticky, byly velmi malé děti, kojenci či batolata, pro ně by to žádná hrůza nebyla. Vyrostli by tady a byli vychováni jak je u nás zvykem.
Protože ale ty „děti“, o které se jednalo, byli spíše mladí muži, vychovaní a zvyklí v jiné kultuře, těm by se tady asi moc nelíbilo.

orestez

JaJsemRaibek, otázka se netýká imigrantů nebo eritrejců a rodin z Afghánistánu. Bojovných plemen is, isil, daeš, svobodné armády v Sýrii. Jedná se o děti.

Edison

JájsemRaibek: A jak souvisí Tvá odpověď s položenou otázkou??? Vždyť je úplně mimo… I když s tím plně souhlasím.

orestez

Že? Ještě že máš na to kule sdělit to.

ivzez

Orestezi,
Vy jste mne zablokoval?