Avatar uživatele
anonym

Bylo na někoho z Vás podáno trestní oznámení?

Pokud ano, nebo pokud by někdo věděl, v jakém okamžiku obvinění uvidí trvalou či doručovací adresu oznamovatele?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1950 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Na mě oznámení vlastně podáno bylo, ale nebyl jsem stíhán, takže jsem se konkrétní osobu nedozvěděl.
Jinak obviněný musí být seznámen s obsahem spisu nejpozději po skončení vyšetřování, tj. předtím, než státní zástupce podá obžalobu. Předtím může obviněný žádat o nahlédnutí do spisu ale to mu může být ze závažných důvodů odepřeno. Před zahájením trestního stíhání, kdy je pouze prověřovaný, v podstatě nemusí vůbec dostat šanci se cokoli ze spisu dozvědět.
Výše uvedené může být zkomplikováno tím, že oznamovatel požádá o skrytí osobních údajů nebo dokonce o úplné utajení. Pak se pachatel nemusí dozvědět nikdy, kdo to na něj podal.

Upravil/a: klumprt

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Záleží od druhu trestného činu. Pokiaľ meno a adresa oznamovateľa nie sú predmetom utajenia, tak v priebehu vyšetrovania sa to zo spisov môže dozvedieť.

Napríklad ja keď som podala trestné oznámenie na xxxxxx, tak sa to dotyčný dozvedel veľmi rýchlo.Ale každý následný pokus o moje poškodenie by to obvinenému len zhoršovalo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ano bylo. Nedozvěděl jsem se to nikdy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Člověče – letos zatím NIC! Asi už nejsem tak krásný, jako jsem býval nebo co! ;) :D

Hele, TEORETICKY se to může v případě zájmu utajit, viz https://www.bkb­.cz/pomoc-obetem/svedek-trestneho-cinu/system-ochrany-oznamovatele-svedka-a-poskozeneho-v-trestnim-rizeni/ , jenže… jsme v Česku, takže https://youtu­.be/rxqsZDSSu­EU?t=409 , zvláště když máš zájem se to dozvědět a trochu tomu „pomůžeš“. ;) :D :D

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

Ano, bylo. Sice se nepamatuji, jestli dříve, nežli proběhlo řízení, ale při jednání to bylo jasné, kdo. I když to bylo neoprávněné trestní oznámení na mou osobu. Ale bylo zajímavé, že nebylo možné dát protioznámení za křivé obvinění a ještě náhradu škod. A dokonce to mělo fatální důsledky, což bylo divné, že bylo možné, aby to mělo.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

*obviněný

před 1950 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek