Snipe

Podání trestního oznámení pro ubližení na zdraví?

Dobrý den, minulý rok v létě se „kamarád“ pobil v klubu a já se nezúčastnil šarvátky, ale ten koho bil do mě vrazil a zlomil mi loketní kost s tím, že jsem musel na operaci a díky tomu mě taky vyhodili z práce(zkušební doba). Domluvil jsem se sním, na odškodném s tím, že mi to bude dávat po splátkách a jako kamarádovi jsem mu věřil. Jak to bývá vykašlal se na mě. Můžu i po takové době podat trestní oznámení? Má to vůbec cenu ještě?

Nejlepší odpověď
arygnoc

záleží na niekoľkých faktoroch:

vyšetrovala vtedy incident polícia?
ak áno, bol ste účastníkom vyšetrovania (svedok, poškodený)?
je v lekárskej správe podchytené, akým spôsobom ste ku zraneniu prišiel?

Máte písomnú zmluvu ""o náhrade škody, odškodnení, bolestnom" s dotyčným?

Viete, dnes je doba, keď je potrebné neveriť nikomu, bohužiaľ často i v rodinných záležitostiach. Preto je potrebné všetko riešiť „na papieri“ pre prípadné neskoršie riešenie pri nezhodách.

Je to smutné, ale je to tak.
Stále platí latinské Litera scripta manet – napísané ostáva.
Takže čo nemáte na papieri, nedokážete.

Další odpovědi
Drap

Ano, můžeš podat, pokud však nemáš jak prokázat, tak bude velmi obtížné něco získat.

Awe

no podat ho asi můžeš ale horko těžko teď budou někomu něco dokazovat