AAnnaannaa

Prosím,můžete nám poradit? Už nemáme peníze na právníka.

Děkuji moc za odpověď. Dali jsme mu 400 000,–Kč, které nám půjčila matka, podali jsme trestní oznámení, ale je to člověk, který má známé, vysoce postavené na kriminálce, a přesto, že i toto přiznal před soudem, policisté nenašli skutkovou podstatu trestného činu.Jsme v zoufalé situaci a on se nám směje. Tento měsíc máme další soud a už nemáme peníze na právníka.

Nejlepší odpověď
anonym

Nelze odpovědět, chybí základní informace! Pokud jste někomu „dali“ peníze, potom nechápu z jakého důvodu bylo podáno trestní oznámení. Alespoň toto
z vaší špatně (nedostatečně) formulované otázky vyplývá.

Další odpovědi
Hlada

Formulujte prosím otázku tak, aby byla otázkou, na kterou by mohl někdo odpovědět. Proč jste někomu dávali půjčené peníze? Co za ně měl udělat a neudělal? Bez popsání souvislostí otázka nedává smysl.

anonym

Říkáte, že jste peníze dlužníkovi „dali“. To znamená, že se nejedná o půjčku? Máte o předání částky nějaký doklad, který Vám dotyčný potvrdil, nebo doložitelný vklad na jeho účet, nebo nějaký podobný doklad?
Jedná se o to, zda přiznal před soudem jen to, že má známé, kteří ho dokáží z lecjaké šlamastiky vysekat, nebo zda jde o jeho přiznání, že od Vás dostal peníze. Jste pochopitelně rozčílená, ale záleží na tom, co vlastně dotryčný přiznal.
Pokud jen ty styky, tak musíte nějakým způsobem dokázat, že od Vás opravdu peněžní částku obdržel.
Pokud nemáte peníze a jste v situaci, kdy byste mohli požádat o právní zastoupení bez úhrady (tzv. ex offo), tak i toto by pro Vás mohlo být řešením. K tomu bych aler potřebovala vědět, jaká je Vaše finanční situace.
Pokud jde o šetření policie, tak jste se spjetím dlužníka s policejními orgány měli operovat už při podání trestního oznámení. V tom případě by šetřil Váš případ sousední okres.
Soudní při by měl logicky řešit jeden advokát. Ten si většinou účtuje zálohy a teprve po vynesení rozsudku by měla uhradit strana, která prohrála, veškeré náklady. I náklady za prohraný soudní spor druhé straně.
Nejméně ze všeho se trapte tím, že se Vám takový hajzlík směje. Potřebujete soud přesvědčit, že si peníze od Vás vzal a nevrátil je. Tímto směrem se teď snažte směrovat veškerou aktivitu. Shánějte podklady, svědky a vše, co Vám může nějak pomoci. Je-li soud už za měsíc, nečekejte a snažte se štěstěnu zvrátit na svou stranu.

badisko

No moc pravniku tady nenajdete …jinak vas odkazu zde snad si vyberete …http://www.go­ogle.com/sear­ch?client=ope­ra&q=bezplatna+prav­ni+poradna+on­live&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest#hl=cs&cli­ent=opera&hs=L9J&ch­annel=suggest&q=bez­platna+pravni+po­radna+online&spe­ll=1&sa=X&psj=1&e­i=tHZZUYCsNYTI­tAaXr4CADg&ved=0CCwQv­wUoAA&bav=on.2,or­.r_qf.&bvm=bv­.44442042,d.Ym­s&fp=f818e05c49ed­bfaf&biw=997&bih=652
Doplňuji:
1564 nesouhlasim admin je zde kazdej den jen se mu asi nechce odpovidat na hloupe daotazy …ja v komunikaci s adminem nemam nejmenci problem…