Avatar uživatele
luckykubrt

Jaký trest byste dali za vraždu?

Pozor – byste, nikoliv by jste!

Hlasujte v anketě

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2329 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Jiná odpověď

Nelze všechno házet do jednoho pytle. Je třeba posoudit okolnosti, důvody. Je rozdíl, když si někdo najme vraha , aby zabil nějakého důležitého člověka a když někdo v zoufalství zabije, nebo zavraždí lidi, kteří mu něco udělali.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Jiná odpověď

Každý nevěří v Jehovu, je to jen a jen váš názor.

Pročtěte si odpovědi v archivu, o trestu smrti se několikrát psalo.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=trest%20smrti

Upřesňuji slova z Vyššího principu, která nepřesně citoval McMerkurion

Profesor Málek řekl: „Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem“.

K zločinu nepatří jen vražda, ale i jiná provinění. Vražda zůstala, ale není považovaná za zločin.

Takže i z toho plyne, že udělit trest smrti, není vždy jednoznačné. Často může dojít i k justičnímu omylu, objevit se jiné skutečnosti, důvody atd.
Najde se mnoho popravených, kteří jsou nevinní.

Myslím si, že existence trestu smrti zločince neodradí, většina pachatelů zločiny neplánuje. .Je to smrt za smrt, přece určitá pochybnost existuje …

Řekla bych,, že pro pachatele je mnohem horší sedět ve vězení a přemýšlet, že jiná možnost neexistuje, že zde i zemře. . Při trestu smrti si tolik neuvědomuje, co způsobil, „nehryže“ ho svědomí.

Takže doživotí v těžkých podmínkách, o suché kůrce a vodě, jak se kdysi tvrdil , nepřijíimat návštěvy atd.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
seksidaneček

Jiná odpověď

pověšení do průvanu za koule

Upravil/a: seksidaneček

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jiná odpověď

Ponechala bych stávající úpravu.
O trestu smrti bych (vzhledm k práci policie a soudů) ani neuvažovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

Jiná odpověď

… nepsal tu někdy někdo o tom, že vražda na tyranovi nejni vražda? … to je jen takový malý příklad, že nelze vše měřit stejně …
… děkuji annas za upřesnění citátu, ale měl jsem za to, že tato věta je natolik profláknutá, že ji stačilo jen nakousnout … a ještě jedno upravení: ta suchá kůrka a voda by pro některé zločince byla moc humánní >>> na galeje s nima …

Upravil/a: Mc Merkurion

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Trest smrti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Jiná odpověď

Jako v USA 100 let a více, ovšem trochu jiné vězení než hotel v Česku, na př., Thajské

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smackdown

Jiná odpověď

Odjezd do Iráku, komu je jedno za své hříchy co dělá bez výčitek svědomí, je ideální volbou pro válku jako žoldák (voják).

Upravil/a: Smackdown

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
luckykubrt

Najde se mnoho popravených, kteří jsou nevinní.

Ano, např. křesťané, kteří druhým lidem kážou dobrou zprávu. Od apoštolů přes Jana Husa k novodobým kazatelům. A největší podíl na tom má římskokatolická církev, která se prohlašuje za svatou. ☹

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Aby jste – abyste
Kdyby jste – kdybyste
Spisovnější je to první, tolerováno je i to druhé. Lpění na nespisovném byste už je demagogické. :P

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Mýlíte se: Spisovné je to druhé, to první se ani netoleruje.
A podle mých zkušeností tyto nespisovné tvary používají jen
ignoranti a nevzdělanci.
(Kupodivu tito lidé stejným způsobem ignorují některé zákony.)

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Starého psa novým kouskům nenaučíš (zvláště těm demagogickým). :P Jsem ze staré školy a jak už jsem psal annas v 80. letech (to bylo ještě za komančů) nás to učili takhle. 😉 Možná pro vás to je nesprávně, ale pro mně je to správné. A díky mně jste vyhrála hrnek. Blahopřeji.

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Děkuji za přání.
Ano, na mé výhře jste měl podíl i Vy (bylo vás víc, kvůli komu jsem tu otázku položila).

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Lucky, neměl byste lhát → byste, kdybyste, abyste se ve školách učilo už v šedesátých letech.

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Nevím, co jste se učili vy.
Ale základní věta může být tato:
Nechal si to rozhl, ABY SE propadl do

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Omlouvám se, zlobil mně počítač.
Ta věta měla být:
Nechal si to patentovat, ABY SE vědělo, že to vynalezl on.
Jak by jste to podle vaší gramatiky napsali jednoslovně ?

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Pravopis není demagogie.

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Demagogie je vydávat lži za pravdu. Kdybych se to tak neučil tak to přece tak nepíšu, ne ? Nechápu, co druhým vadí na používání slovesa JSEM (např. JÁ JSEM JEHOVA ?). Vy dřujeme se taky já jsem, ty jsi, my jsme a ne jás, tys, mys. :P

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

…vyjadřujeme… (nechápu, kde se podělo to „ja“). 🙂

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Psát správně česky není demagogické, ale svědčí o neznalosti pravopisu.

Vidím, že jste si vytvořil nová pravidla.

Spisovná je jen jedna varianta – abyste, abychom… kdybyste, kdybychom . ..

"Některá slova jsou v češtině zkrátka odsouzena do role těch, kteří musí často čelit nesprávnému pravopisu.

K takovým výrazům patří právě i abyste, případně byste. Mnoho lidí věří tomu, že historicky správný způsob psaní je dvouslovný, tedy aby jste a by jste.

Pokud se však podíváme do různých příruček, zjistíme, že dvouslovné psaní u nich nikdy za spisovné považováno nebylo.

Tvar byste/abyste je pozůstatkem tzv. aoristu (druh minulého času, který čeština dříve měla). Podobně je tomu i u tvaru bychom, ve kterém také často chybujeme. Jediným správným způsobem psaní je tedy abyste a byste."

http://www.mo­jecestina.cz/ar­ticle/20140312­01-chybami-se-clovek-uci-byste-abyste

Pravidla pravopisu jsou závazná, víra je dobrovolná, takže v tom je mezi námi rozdíl.

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Ale já píšu tak jak jsem se to naučil ve škole !!!
Byste je nespisovné a je to složenina obou slov „kdyby jste“, kdyby jste náhodou nevěděla… žádná nová pravidla si nevytvářím, to vy !

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Annas: Je divné, že lidé neznají Jehovu, protože se o Něm káže přes 120 let (když skončili časy pohanů,… jinak o něm kázal už i Ježíš a jeho apoštolové). Navíc Jeho jméno má samotný papež ve Vatikánu. Jen hříšníci nemilují Jehovu. :P

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ale naopak, my ho ZNÁME !!!!! a hlavně ty votravy co choděj po barákách, ale tobě jsem už několikrát napsal, ať si přečteš, jakej je ten jehova miloučkej a kolik nevěřících nechal zabít !!! (možná má bejt vykřičník za slovem, bez mezery, ale jestliže jich použiju víc na důraz, musej bejt samostatně) …

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Vím, z čeho vzniklo jméno, znám i ty, kteří mě neustále obtěžují u domu, kteří … víte, co neuznáváte.

Znám rodinu, kdy matka vyhodila dceru i syna, protože jejich partneři nepatřili k Svědkům.

Ať každý věří, v co či v koho chce, ale svou víru nevnucuje druhým.

Žijte a nechte durhé žít.

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

To by jste mohla tvrdit v EU muslimům. Jsou jenom dvě cesty, ta jedna vede k věčnému životu, ta druhá, bohužel, končí smrtí. Nikdo vám nic vnucovat nechce, záleží čistě jenom na vás jak se rozhodnete. 😉

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
luckykubrt

Kelt: Samozřejmě je rozdíl, když někdo někoho zabije jako fanatik, protože mu dělá dobře utrpení druhých (nebo z důvodu umlčení svědka) a mezi tím, kdo zabije někoho, kdo ho týrá. Já osobně bych těm prvním dal doživotí, na trest smrti má právo pouze Bůh Jehova. Tedy pokud bych dotyčného nezabil v sebeobraně. Takové bych potom zprostil viny, protože se jen bránili před vrahy.

před 2329 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek