Rokio

Byl lepší hudební skladatel Mozart, nebo Beethoven?

Zajímá mě váš subjektivní názor.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Disraeli

Mozart

Sis vybral dva nejpopulárnější hud. skladatele v historii, jejichž popularita je přibližně srovnatelná (taky jsou to dva JEDINÍ skladatelé, které zná většina lidí – i ti, co ani nevědí, co je to klasická hudba* :D).
Oba dva složili totální mistrovská díla a pomalu jsem měl nutkání vybrat Beethovena. Ale zase jsem si vzpomněl na ty majstrštyky, které složil Mozart a nejde nevybrat jeho. Taky obecně (VĚTŠINOU) byl a je populárnější Mozart a je považován za nejgeniálnějšího skladatele vůbec (a taky že jo).
A pokud jde o osoby/osobnosti, tak i zde mám mnohem raději Mozarta. Beethoven byl republikánský nadšenec (neboli debílek), což mluví za vše. A navíc Mozart byl „našinec“ a Beethovan byl Němec (byť se taky přestěhoval k nám a skládal u nás… hmm, Rakouské impérium mu bylo víc po chuti než rodné „Německo“ nebo revoluční Francie, které byl přívrženec), takže další bod pro Mozarta.
Taky Beethoven byl Mozartův „pokračovatel“ – velký obdivovatel, chtěl být znám jako jeho následovník a studoval jeho díla. Mozart zato byl přirozený genius, který navíc zemřel poměrně mlád (Beetthovan měl víc času… a Mozarta nepřekonal, dalo by se říct, že se mu SKORO vyrovnal). Chudák takový Salieri, „všechny“ je učil, všichni ho překonali… 😅

Poslechni raději Paganiniho. Docela opomíjený frajer. A s klidem může těmhle dvěma konkurovat.

*No, znám i takové, kteří by řekli, že Mozart je bonboniera a Beethoven je přece pes. :D A nemůžeš porovnávat bobonieru a psa z nějakého filmu… 🤣

Další odpovědi
aliendrone

jiný názor

Takhle se to NEDÁ srovnávat, není to exaktní obor. U obou skladatelů (geniálních!) mám své „oblíbené pecky“, ale i skladby „dá se/ujde to“.

Beethoven
Ať se máš na co dívat (vybral jsem kdybys byl „hudebně hluchý“). https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ixQ9gKxyn­qw&ab_channel=mu­sanim3D

Mozart
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=8MQf-86ikvM&ab_chan­nel=Aleksandar­Rankovic

Na druhém klipu je (přirozeně až po hudbě) zajímavé to, že JE OMEZENO VĚKEM.

Takže zatímco si zítra na pochodu úchyláků Prahou budou veřejně cpát ptáky do prdelí buzeranti (za vydatného potlesku liberálů a progresivistů) – což bude „v pohodě/pořádku“, tak Mozart a Michelangelo jsou „narušitelé slušných mravů“. Bože, ČEHO jsem se to dožil, takhle úděsně debilní nebyli ani komančové…

😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

Savier

Beethoven