FlAsh_7

Byl Jasenovac koncentrační, nebo vyhlazovací tábor?

Odpovědi
Filip84

To jsou zbytečné škatulky.

Sobirni logor Jasenovac byl Lager, kde Nezavisla država Hrvatska likvidovala orthodoxní Srby, Charváty, komunisty, Kraňce (Slovince), Israelity, musulmany, Cikány, Freimaurery a agrárníky (Hrvatska seljačka strana).

Jako každý Lager, nejen v té době, měl faktickou podobu genocidní.

Co víc k tomu potřebuješ vědět? Prostě to je pořád dokola: udělá se škatulka, a je jedno, jestli je to škatulka „antivaxer, republikán, monarchista, srb, žid, pravoslavný, katholík“, nebo jakákoli jiná, pod tu škatulku se někdo subsumuje, a pak se likviduje. A je jedno, jestli to bylo Vandée & Chouans, židé & nacionální socialismus, nebo musulmani & Ustašovci. Úplně jedno: princip je stejný.

Ta hranice je, totiž, velmi nepřesná. I v ryze vyhlazovacích táborech někteří vězni pracovali, tady by se dalo spíše říci, že nebyl, nebo byl tak napůl: opravdu tam nějaká práce probíhala, no a krom toho se tam páchala genocida.

Kryšpín

Občas i SS mani kroutili hlavou nad výkony místních borců na př. kdo více za den usekne hlav vězňům vítěz zvládl 1300 kousků a dostal peněžitou odměnu ještě k tomu půlku prasete no a po roce 1945 se uchýlil do bezpečí v USA dožil se v klidu 94 let.

led

aj koncentračný aj vyhladzovací
"Koncentračný tábor Jasenovac bol vyhladzovací tábor postavený počas druhej svetovej vojny v Nezávislom štáte Chorvátsko režimom ustašovcov. Nachádzal sa asi 115 km juhovýchodne od Záhrebu na brehu rieky Sávy. Bol založený v auguste 1941 a zlikvidovaný v apríli 1945."https://sk­.wikipedia.or­g/wiki/Koncen­tra%C4%8Dn%C3%BD_t%C3%A1­bor_Jasenovac