luviknovot

Budou ke konci roku 2021 v ČR ve výhodě nezaočkovaní jedinci, nebo kvanta lidí čekající na třetí dávku firmy Pfizer?

A myslíte si, že z evolučního hlediska budou mutace cílit na nezaočkovanou menšinu, nebo na zaočkovanou většinu?

Odpovědi
Alesh

Těžko říct. Vždy je lepší, když máš imunitu takovou, že vše zvládne sama, bez následků pro tělo. Nevím, kolik ti je, ani v jakém jsi stavu, aby se dalo odhadnout, zda bude vhodnější se nechat naočkovat. Starší a nemocní by se očkovat podle mě měli určitě. U mladších je to na zvážení a u úplně mladých je to podle mě kravina a zbytečnost, ti se bez větších problémů promoří.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Alesh: To zní hezky a logicky, ale se zdravými lidmi se prostě vůbec nepočítá: pro ty už i schengen přestal platit a nikam nevyjedou bez covidpasu. Očkování už nemá se zdravím mnoho společného.

Schluker

Na prvni cast otazky neumim odpovedet, tak aspon do diskuze odpovim na druhou. Z evolucniho hlediska je to jedno, vir na nikoho cilit nebude, mutace jsou nahodne a uspeji jednoduse ty, ktere se dokazi uspesne replikovat.