Kepler

Budí útok proti islamským mešitám na Novém Zélandu špatné nálady?

Jak jsem se právě dozvěděl ve zprávách, policie varuje před závadnými komentáři. Prý má svoje metody, jak ty autory vysledovat a budou je stíhat, znělo mi to skoro jako vyhrůžka. Proboha, kde to jsme? Už nesmíme dát najevo svůj názor? A čemu se islámisti vlastně diví? Nejsem zastáncem terorismu, ani tohoto, ani islámského.

Nejlepší odpověď
Alesh

Je závadný a závadný. Pokud někdo schvaluje terorismus, vraždění apod. pak je úplně v pořádku, že bude taková osoba stíhána. I svoboda slova má své meze. Asi bys taky nebyl nadšený z toho, kdyby třeba někdo říkal, že seš hajzl a měl by ti někdo ustřelit hlavu apod.

Další odpovědi
Anikitos

Zřejmě očekávají brzké vůlgární slovní napdadání, vyhrožování muslimům aj., protože lidi obzvlášť u nás v Česku neustále kritizují, odsuzují a vulgárně napadají…

Islámisti jako vyznávači Islámu ani neexistují – to jsou muslimové (jediní islámisté jsou z IS a Al-Kaidy). A proč by se nedivili, to si má 1,7 miliard muslimů po celém světě (což je skoro čtvrtina světové populace) nechat líbit když je někdo napadá (ať už fyzicky nebo slovně) a ještě se tomu divit? Z těch 1,7 miliadr lidí je víc jak 1,69 miliard úplně obyčejných normálních lidí (stejně jako křesťanů).

Chápat motivaci útočníka, znamená skoro podporovat to, co dělají… pokud spáchá nějaký muslim teroristický úto,k jsou šmahem všichni muslimé (skoro 2 miliardy) teroristé a Islám je zlo, ale pokud provozuje terorismus křesťan (nebo ateista), tak chápeme jeho motivaci a ještě je podporujeme? -_-
Terorismus nemá, co dělat ani s rasou ani s náboženstvím, ale jen se slabomyslností… ”Rozjíždíme párty, prohlásil Australan před masakrem v mešitách” to řekl člověk, který zabil 50 lidí (včetně žen a dětí) a jak někdo může říct, že chápe jeho motivaci?

aliendrone

Jejky Keplere – copak nejsi Čech? OPRAVDU nic nepamatuješ ani z výuky historie? BUBUBU > za „schvalování“ atentátu na násedníka trůnu (nečetls Švejka?), za schvalování atentátu na zastupujícího říšského protektora, za bláblá blá – to je pořád dokola. V paměti bys měl mít alespoň poslední „bububu“ (11. září), kdy se lidé hromadně vyjadřovali ve smyslu, že amíci sklidili co zaseli a poté hned média „varovala bububu“!

Tady jasně vidíš ty „svobody“ v reálu – stejné jako za bolševika! Můžeš si pindat co chceš (potichu), jen ne to, co se režimu NELÍBÍ! Schvalovat útok na mešitu je „e-é“, schvalovat bombardování v Sýrii je v pořádku (dokonce je to považováno za vhodné!!!). To je prostě dilektika dem(ent)okracie, ale co už – můžeš si přeci hodit papírek, pravda a láska zvítězí, no ne? ;) :D :D

Osobně neznám pozadí celé záležitosti (a jsem si celkem DOST jistý, že ho tu nezná nikdo), takže se moudře zdržím vyjádření v OBOU směrech, tím chci řící, že se neukvapím, abych to počínání ODSOUDIL předem, jak je u nás BĚŽNÉ!

Alesh>>> A CO KDYBY Kepler byl hajzl a ZASLOUŽIL si ustřelit hlavu? Ty bys nejspíš obhajoval i Hitlera s Kim čong pingpongem, ne? ;) :D :D

Drap

Názor můžeš mít jaký chceš, ale nesmíš ho prezentovat tak, aby porušoval zákon. Co je na tom nejasného?

Kepler

Anikintos: chceš tvrdit, že terorismus vynalezli křesťané? Přece to znáš: zasej vítr a sklidíš bouři… Tak to chápe celý civilizovaný západní svět. Přece jim to jen tak nemůže procházet?! Ale znova opakuju: neschvaluju terorismus v žádné podobě.

Alesh

A komu to prochází? Ty teroristi jsou buďto mrtví nebo zavření, takže co komu prochází?

Kepler

No nevím, za 11. září to asi prošlo všem teroristům, ať už zahynuvších nebo těm, co neusvědčili… Jen nějakým 3000 mrtvých nevinným to neprošlo.

Alesh

Zahynuvší = mrtví, ne? Pokud žijeme v právní společnosti, pak pokud někdo není usvědčen ze zločinu, tak nemá být za co potrestán. Na to snad není nic v nepořádku, ne?

Kepler

Upřesňuju: náboženský terorismus.

Anikitos

Terorismus byl ale páchan už dávno v historii (a „nevynalezli“ jej muslimové).

Obyčejní muslimové (znovu opakuji 1,67 milard) neodpovídají za činy asi 40 tisíc teroristů (IS, Al-Kaida a ten zbytek)… pochybuju, že třeba nějaké pěti leté dítě si zslouží „trest“ (pomstu) za někoho z druhé strany světa, kdo provozuje terorismus a s kým ani nemá nic společného.

Civilosavaný svět tedy podporuje pomstu (a to i když je vykonávána na těch, kterým se nemají vůbec za co mstít)? Odsuzování lidí podle víry je založen na předsudcích, což je vlastně rasismus, i když si to lidi nepřiznají (anebo oponují tím, že „je to pravda“). Jediné, co mají ostatní muslimové společné s teroristy je, že jsou to lidé (a tady veškerá spojitost končí…).

Kepler

Korán jsem fakt nečetl, ale prý obsahují věty, které vyzývají k násilí vůči jinověrcům, nebo jak sami říkají „nevěřícím“. V moderních dějinách žádné jiné náboženství takto zneužito nebylo. Tak včil mudruj. Znova se machometáni cpou do Evropy, Afrika a Asie jim nestačí. Tam žijí chudáci, u nás bohato…

Alesh

Ale taky jsi možná slyšel, že takové věty jsou i v bibli.

Alesh

Tak takové křižácké války asi nebyl žádný čajíček o páté. 😉

Anikitos

@Alesh

Pokud se na to podíváme z historického hlediska, tak s naprostou jistotou říkám, že nikdy nebylo zabito víc lidí než ve jménu křesťanského Boha (a nic proti křesťanství nemám, ale to jsou statistiky). Kdyby jen křížové výpravy (které vedli vždy křesťané), ale taky inkvizice a její obdboy všude v křest. světě; uctívání jen jedné knihy (Bible) nebo jen duchovní spisy pojednávající o vybraných pasážích z Bible = naprostý fanatismus v křest. Evropě přes celý středověk a upalování všech trochu inteligentních lidí… Ale to nejdůležitější christianizace.. Že by křesťaství bylo dnes nejrozšířenější vírou díky mírumilovnému přijetí tolika různých národů, neřekl bych. Všechny polyteistická (aj.) náboženství byla násilně vymýcena jen díky křestanství. Pronásledovali každého, kdo nebyl křesťan, upalovali je v jejich chrámech a násilně je nutili konvertovat.

A to křesťané pláčou pláčou, jak byli ve starověku pronásledováni (i dnes se to tak učí) a přitom ve skutečnosti zemřelo pár křesťanů (z toho opravdu jen pár jedinců v arénách a to jen za Deokleciána). Oni na druhou stranu (kromě toho, že jakmile se chopili moci, tak hned pronásledovali Židy, se kterými předtím spolupracovali) abili ve starověku desetitisíce polyteistů (ij. pohanů). a za celý středověk až do moderní doby – statisíce mrtvých díky „Svatým válkám“ atd…

Na druhou stranu se v islámských/a­rabských zemích rozvíjely vědy, umění, znalosti atd. a ve většině z nich byla náboženská svoboda (nebo alespoň volnost pro nemuslimy), kdežto v křesťanském světě byl až (téměř) do moderní doby pronásledován každý nekřesťan…

Ale nechal bych minulost minulostí. Není třeba někomu vyčítat něco, co bylo učiněno už dávno, a co se nás už netýká.
:)

Anikitos

A zapomněl jsem na důležitou poznámku, totiž, že stolec Sv. Petra obsazovali často ti největší sodomité — protože takoví se nacházeli v řadách kardinálů a papežem se často stal, ten nejhorší z nich, který uměl nejíc podvádět a kupovat si hlasy ostatních. Pravda někteří třeba nebyli úplně zvhrlí, ale byli „jen“ zhýralí… :'D

Copak jsem to našel na výzamu slova zhýralý: „Nevzdělanost, pověrčivost, zištnost, pýcha, zhýralý život – to byly obyčejné vlastnosti důstojníků církve ve středověku”

Kepler

Drap: a jaký zákon bych porušil, kdybych řekl, že chápu motivaci útočníka?

Alesh

Si myslím, že záleží na formulaci. Můžeš napsat:

Chápu, že někteří lidi, když vidí, co se stalo různě ve světě, že to chtějí řešit podobně.

Nebo:

Jéžíš, já mu tak rozumím, proč to udělal!!! 🙂

První formulace podle mě zcela nezávadná, nikdo ji řešit nebude. Ta druhá je přinejmenším hodně nevhodná a vůbec bych se nedivili, kdyby si policie předvolala autora k podání vysvětlení. To furt nemusí znamenat nějaké další tahanice, ale kdyby to skončilo třeba jen přestupkem a pokutou, tak bych s tomu zas moc nedivil.