Kepler

Budete se se dívat dnes večer na kometu Neowise?

Nedávno už tady stejná otázka otázka padla, ale tehdy byla vidět jen za rozbřesku a nebylo to nic moc. Dnes bude viditelná celou noc v celé své kráse a navíc Měsíc bude v novu, takže to výrazně zlepší pozorovací podmínky. Bude přibližně nad severním obzorem. Všichni astronomové i já jsou na větvi z toho, jak dlouhý ocas má. Čekám na to už celý týden, ale furt bylo u nás zataženo. Dnes předpověď vypadá líp.

Nejlepší odpověď
MichaelOffic

Já ne.
Tady mám z minulého vikendu – počasí vyšlo.

https://imgup­.cz/images/2020/07/­20/PSX_20200713_172706-01-01-01-01-01.jpg

Další odpovědi
anonym

Asi ne, protože vstávám. Nicméně věřím, že to bude nádherný pohled. Noc je úžasná pohádka sama o sobě. :)

orwell

Zkusím se o to pokusit, ale zatím vidím na severní obloze mráčky ☹

led

Vážený Johannes Kepler, pochváľte sa potom „spachtošom, čo musíme ráno skoro spávať, prípadne tým, čo v noci pracujú (aha, aký neznámy výraz "pracovať“) obrázkom kométy. Ale prosím, nech tam nesedí ten naj naj naj aliendrone. Urobte fotku bez neho. Ďakujem.

ivzez

Já bohužel nemám odkud.
I mne by potěšila fotka (klidně i s Aliendronem).

@MichaelOffic, děkuju.

zjentek

No já nemám dalekohled, tak to zkusím okem. výhled na sever mám ultrabezva. Dneska je nov, čili by z toho mohlo něco být, uvidíme. V kolik hodin to vypukne? Asi blbá otázka co? Tak aspoň- kterým směrem půjde chvost? Počítám, že proti slunku, čili bude směřovat nahoru do hlubokého vesmíru, bo slunko bude tou dobou dole pod západem. Jinak porovnával jsem to a tak dlouhý ocas zase nemá.. (;

.............­.............­..........

Doplnění, 21.30 hod. … no a je to v háji, už teď je to nad Prajzskou zase samý mrak.

Kepler

Zjentek: na to dalekohled nepotřebuješ a bude to nad obzorem celou noc. Ohon uvidíš podle přibližně kolmo k obzoru.

zjentek

Jj, dneska pojedu k jezeru, je tam exkluzivní výhled na SZ, tak snad už ji konečně spatřím na vlastní oči.