Avatar uživatele
Kepler

Budete se se dívat dnes večer na kometu Neowise?

Nedávno už tady stejná otázka otázka padla, ale tehdy byla vidět jen za rozbřesku a nebylo to nic moc. Dnes bude viditelná celou noc v celé své kráse a navíc Měsíc bude v novu, takže to výrazně zlepší pozorovací podmínky. Bude přibližně nad severním obzorem. Všichni astronomové i já jsou na větvi z toho, jak dlouhý ocas má. Čekám na to už celý týden, ale furt bylo u nás zataženo. Dnes předpověď vypadá líp.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, Rokio, anonym před 1376 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
MichaelOffic

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já ne.
Tady mám z minulého vikendu – počasí vyšlo.

https://imgup­.cz/images/2020/07/­20/PSX_20200713_172706-01-01-01-01-01.jpg

Upravil/a: MichaelOffic

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Asi ne, protože vstávám. Nicméně věřím, že to bude nádherný pohled. Noc je úžasná pohádka sama o sobě. :)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Zkusím se o to pokusit, ale zatím vidím na severní obloze mráčky ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Vážený Johannes Kepler, pochváľte sa potom „spachtošom, čo musíme ráno skoro spávať, prípadne tým, čo v noci pracujú (aha, aký neznámy výraz "pracovať“) obrázkom kométy. Ale prosím, nech tam nesedí ten naj naj naj aliendrone. Urobte fotku bez neho. Ďakujem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Já bohužel nemám odkud.
I mne by potěšila fotka (klidně i s Aliendronem).

@MichaelOffic, děkuju.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No já nemám dalekohled, tak to zkusím okem. výhled na sever mám ultrabezva. Dneska je nov, čili by z toho mohlo něco být, uvidíme. V kolik hodin to vypukne? Asi blbá otázka co? Tak aspoň- kterým směrem půjde chvost? Počítám, že proti slunku, čili bude směřovat nahoru do hlubokého vesmíru, bo slunko bude tou dobou dole pod západem. Jinak porovnával jsem to a tak dlouhý ocas zase nemá.. (;

.............­.............­..........

Doplnění, 21.30 hod. … no a je to v háji, už teď je to nad Prajzskou zase samý mrak.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Zjentek: na to dalekohled nepotřebuješ a bude to nad obzorem celou noc. Ohon uvidíš podle přibližně kolmo k obzoru.

před 1376 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jj, dneska pojedu k jezeru, je tam exkluzivní výhled na SZ, tak snad už ji konečně spatřím na vlastní oči.

před 1375 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek