JamesCZ

Budeme se stěhovat na jinou planetu?

Je možné, že v budoucnu se budeme jako lidstvo stěhovat na jinou planetu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Už Ciolkovskij (průkopník teorie raketových letů) prohlásil, že Země je jen kolébkou, kterou dříve nebo později opustíme (nebo tak něco). Teď jde jenom o to, jestli do té doby jako lidstvo neskončíme.

Další odpovědi
annas

Možná ano.

Ale když někdo postaví „kosmický“ koráb, podle jakého klíček se bude naloďovat?:

Neměl to Noe snazší, když nalodil od každého druhu jeden pár?

orwell

To nepředpokládám. Museli bychom se hodně změnit a prohloubit svoje poznání. To my raději válčičky a rozmíšky mezi sebou zde na Zemi. Jako jediná planeta Sluneční soustavy přicházející v úvahu pouze Mars a k jeho „úpravě“ potřebné pro život člověka (je-li to vůbec proveditelné) bude třeba doby dlouhé, předlouhé. Spíš si myslím, že do té doby jako civilizace skončíme. Ale třeba se mýlím.

aliendrone

Považuji to za nepravděpodobné. Za současného politicko-ekonomického systému se to nepodaří, leda by nastaly mimořádně příznivé okolnosti. Konkrétně nějaký ZÁSADNÍ vědecko-technologický průlom, který by něco takového umožnil.

Mnohem pravděpodobnější mi přijde extinkce lidstva s tím, že evoluce přestoupí z biologické koleje na technologickou, dnes tomu už dost věcí nasvědčuje. Pro stroje (AI) by něco takovéhe nebyl v podstatě žádný problém.

anonym

No MY určitě ne 🙂 ale některé příští generace v důsledku chyb které tu my dnes děláme možná ano.

Jak tu ale už mnozí zdůraznili, ostatní planety naší sluneční soustavy rozhodně nejsou žádné „země zaslíbené“. Jsou to extrémně nehostinná prostředí proti kterým bude i silně zdevastované klima na Zemi pořád ještě rájem.

Kelt

Je to možné. Záleží zda jako zvaní a vítaní nebo jako ti, co zničili Zemi a potřebují se někde zachránit. A to z cenu, že budeme jíst červy a polezeme někomu do řitního otvoru aby nás nechal.

Drap

Já už určitě ne

Ametyst

Na to jsem se ptala a ptám se stále: bude to za trest nebo za odměnu? Poletí kriminálníci nebo elity?

anonym

posílat do kosmu kriminálníky za trest by bylo určitě velmi neekonomické. To už by bylo levnější postavit jim vězení celé ze zlata 🙂

Ametyst

🙂 V dnešním bláznivém světě, který bojuje proti fotosyntéze, se nedivím už ničemu. Je levnější a ekologický dnešní globální dovoz potravin a výrobků, nebo je levnější a ekologické místní podnikání a obchod? Odpověď je tak logická, a přesto jsme krmeni otravinami z druhého konce Evropy, ne-li světa. Tak.

anonym

možná máš na mysli scénář, kdy bude třeba vysílat do kosmu tzv. „pokusné králíky“ bez přidělených věděckých úkolů a bez potřeby jakéhokoliv odborného vzdělání – takový způsob kolonizace se ale z dnešního pohledu zdá velmi nepravděpodobný. Pokud by se tam vůbec dostali, rovnou byste tím mimozemské kolonie uvrhli do nějakého autoritářského režimu, taková KLDR na Marsu (děsivá představa).