Zuno

Bude vodík vyrobený pomocí bakterií levnější?

https://www.e­kobydleni.eu/e­nergie/bakterie-vyrabejici-vodik-o-krok-blize-palivu-budoucnosti

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hmm, takových věcí jsem už četl MRAKY. Ještě lepší by byla řasa, která místo kyslíku produkuje vodík. Všichni jásali, že „vyrobit to“ bude maličkost (s ohledem na to, co již v genetice umíme) a výsledek? NIC!

Nechápeš ten humbuk kolem „čisté“ energie. Není to o ekologii, ale o penězích. Jde o to, přinutit spotřebitele k tomu, aby byli NUCENI odebírat elektřinu za neskutečně přemrštěnou cenu. To víš, nějak se zvýšení resp. MAXIMALIZACE zisků zajistit musí. :(

Další odpovědi
Rokio

Tak když to píšou v odborném tisku, tak si myslím, že to pravda je.

Kepler

Vyrábet viodík z biomasy je nádherná představa, bohužel se moc nedaří. To by byl jediný čistý zelený vodík. No tak to budeme muset počkat na jadernou fůzi – ta mám vyrobí tolik elektřiny a vodíku. až se z toho poserem

tolik