Bude váš přispěvěk posouzen Bohem?

Odpovědi
anonym

Trochu už to přeháníte. Nemyslíte? Tu zas nemá někdo do čeho píchnout jak tak vidím. Raději si zahrajte šachy na počítači. Aspon zapojíte vaše mozkové závity k něčemu užitečnému.

ivzez

Founde,
přece už byste mohl (měl) vědět, že Bůh sem nechodí
a že nikdo z nás není kompetentní odpovídat za něj.

Edison

Jistě. Jako všechno.

klumprt

Bůh je samozřejmě vševědoucí, takže už dopředu věděl, co napíšu a když mi to všecko sečte, (tenhle příspěvek bude mezi tím vším jen maličkost), tak si pobudu v díře pekelné pěkných pár milionů let.

Anebo budu optimista a radši si budu myslet, že Bůh není.

anonym

klumprt Známý ateistický fanatik, který si neodpustí vyjádřit svůj názor na víru všude kam se podívá.

ivzez

Já znám jenom náboženské fanatiky.

anonym

Neptal jsem se koho znáte nebo neznáte. Ateista si neuvědomí že je fanatik. Ateisté jsou stejní pokrytci jako náboženští fanatici. O tomto já dizkutovat nebudu. Ateistický fanatici jsou taky a pokud to nevidíte, nedíváte se dobře. Normální ateista si své názory myslí, ateistický fanatik je vykřikuje a bojuje proti víře, třeba takoví antiteisté.

ivzez

Ale máte pravdu v tom, že fanatik nepozná, kdy už překročil hranici, kdy se stal fanatikem.

Ateisté nejsou pokrytci, otevřeně vyjadřují své názory.

Jako pokrytce vnímám náboženské fanatiky, kteří se schovávají za citáty Bible a (téměř) nikdy nezopomenou „kopnout“ do ateisty nebo do člověka s jiným názorem.

ivzez

Klumprt ale proti víře nebojuje.
Jenom konstatuje, že nevěří.

Na mne působí fanaticky připisování
jeho výroku jiný význam.

anonym

Klumprt je toho skvělým příkladem. Skoro ke každé odpovědi týkající se náboženství, prostě musí dodat svůj názor, který nesouvisí s otázkou. Věřící taky nemusí všude říkat své vyznání. Já taky každému na potkání neklábosím co mám za víru. To dělají jen fanatici a nezáleží na tom v čem jsou fanatici.

ivzez

Vyjádřit v odpovědi na otázku, jestli něčí příspěvek posoudí Bůh, naději, že neposoudí, nevnímám jako fanatismus.

Horší mi přijde (poměrně) neutrální „hlášce“ připisovat jiný význam.

anonym

Tak to je samozřejmě Váš názor. Ale existenci fanatismu u ateistů popřít prostě nemůžete. Pojem fanatik se nevztahuje jen na věřící. Jak si můžete všimnou, já se za citáty z Bible neschovávám. Stejně jako on je konstatuji a bráním svůj názor. Kvůli tomu ještě přece nemusím být fanatik.