rosinka

Bráníte se pomluvám?

Co byste dělali,kdyby vás někdo ošklivě a nepravdivě pomluvil? Tak,že se s vámi to společenství nebaví. Bránili byste se nějak, obhajovali, nebo to nechali být,až to čas zahladí, nebo byste odešli pryč,či dokonce se odstěhovali? (S tím,že by dotyčného nešlo žalovat,nikdo to nedosvědčí a tak.) A druhá otázka – děláte něco pro to,aby vás druzí nepomluvili?
Doplňuji:
Naštěstí to není můj případ. A dotyč. osoba už to vyřešila – stěhuje se.Díky za hezké odpovědi.

Nejlepší odpověď
Andělé

Záleželo by o jaké společenství by šlo.Lidem,na kterých by mi záleželo,bych požádala o to,aby mě vyslechli,vše bych vysvětlila a ostatní nechala na nich. Je dobré si zachovat chladnou hlavu,nepanikařit a zbytečně nerozebírat,bývá to nedůvěryhodné.Ukaž jim svou sílu,zdravé sebevědomí,bud klidná.Nech jim čas,ten ukáže,zda to skuteční přátelé jsou a jak daleko Ti důvěřují.
Pokud by nešlo přímo o přátelé,neřešila bych to.Jsou tací,kteří když budou chtít,tak Tě i přes „svatozář“, uvidí jen ve špatném světle. A to je jen jejich problém,né Tvůj.

Jinak se nesnažím zalíbit se druhým.Jsem taková jaká jsem a oni jsou tací,jací jsou.Nezáleží mi na druzích,co si o mě myslí.Každý máme své klady i zápory.Záleží mi na sobě samé,abych šla po správné cestě a nesešla z ní.A když upadnu,abych byla schopná se opět zvednout,jít dál a nezapomenout se mít přes všechny chyby stále ráda…:-)
To vše dělám jen a jen pro sebe,né pro ně…:-)

Další odpovědi
Deli

Pomluvy – ostatních i mne – ignoruji. Je to nejúčinější. Sama si dělám názor na lidi kolem mne, na utvoření názoru nepotřebuji poslouchat klepy. A doufám, že si lidi i sami dělají názor na mne a nevěří klepům. Aspoň Ti, kterých si vážím a záleží mi na nich.

ten který je

Poslední dobou mne pomlouvá jedna stará paní v místě mého bydliště.Zůstávám klidný protože neznám člověka z mého bydliště kterého by nepomluvila a nepohanila.Ta paní je se vším nespokojená a neustále si na vše stěžuje.Mne život neznepřijemnuje,ale především sama sobě svou zapšklostí na celý svět.

anonym

Uz jsem tu na tuhle otazku odpovidala pred 3 mesici .. no , a protoze se nic nezmenilo … , nikdo me asi nepomlouva … , tak jen zkopiruji. 🙂
Nastesti se ke me jeste zadna pomluva nedostala. 🙂 Tak jsou 2 varianty. Bud me nikdo nepomlouva , a nebo pomlouva tak dobre , ze se to ke me nedostane. 🙂 A za to ho chvalim. 🙂 -iv-

hanny 2

Pomluvy ignoruji,většinou je to jen bledá závist!

lexx

Ne, jsou mi k legraci. Pomlouvají lidé slabí, neschopní otevřené konfrontace face-to-face.