Avatar uživatele
redy

Bouchla mi petka v autě, vůbec to nechápu, jakej byl důvod?

Tak si jedu a najednou rána, rupla mi petka s jemně perlivou vodou.
(nejde o tu vodu) Možná bych to chápala kdyby bylo vedro.
Nevíte jak se to mohlo stát?
Prostě mi to hlava nebere…

Děkuju za vysvětlení.

Dám to do – zábava – aktuality
I když pro mě, to nebyla žádná zábava…

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, Drap, briketka10, zzzzz, gagaga, anonym, gecco, krevfan před 2590 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Musela být mechanicky narušená – nejspíš naříznutá…
😉
Pak stačí pár otřesů ke zvýšení tlaku – a bác…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

A co máš za auto? Je to zásadní informace, některý auťáky maj doslova výbušný vlastnosti!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Pohybem v autě se mohla víc natlakovat. I přetlakovat.
Podobně jako při pádu. To nám jednou stalo. Láhev spadla na zem s praskla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
krevfan

Jstli si tam mě\la teplo tak to mohlo být tím, že jse natlakovala teplem, už jse mi to taky stalo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nedává mi to smysl, to jako že se roztrhla? Kdyby by byla mechanicky poškozená, tak snad. Nebo jen vylítl slabě dotažený uzávěr po zašplouchání a uvolnění CO2. Ale PET flašky mají neuvěřitelnou pevnost. Viděl jsem je jako rakety částečně naplněné vodou a natlakované vzduchem na několik atmosfér. Lítaly nahoru přes 100 m. Plynový zapalovač jo, ale pod sklem se mi v tom vedru roztavilo i víčko teploměru. To byla prda 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Podle mne shoda okolností – narušená + natřesená + chvění v autě+ případně za sklem – teplota. Pak se zvýší tlak a buch. Pokud je to pouze perlivá voda, žádný problém. Horší v případě coly , juice, nebo jiných slazených utrejchů. to je pak mucholapka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Pokud si koupíš láhev a nebudeš s ní hýbat, nebude se dít nic.Stabilní systém Ale stačí, aby ti láhev spadla a už je to nestabilní systém, začne se zvyšovat tlak, a protože objem je stejný, tak to bouchne. Schválně si to vyzkoušej, kup si dvě láhve, jednu vlož opatrně, druhou házej na zem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Je doba plastová a její rizika, je to jenom láhev, to takový plechový miláček obalen a vybaven plasty solidně shoří během 5–10 minut

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
redy

Petka byla zavřená, jak jsem koupila tak byla, přesto bouchla, fakt tomu nerozumím.

Už je kupovat nebudu, protože bych se bála, že to zase bouchne.

před 2590 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Nemusíš se až tak moc bát…
Musela být nařízlá nebo hodně škrábnutá, nepoškozená petka vydrží neuvěřitelné věci.
😉

před 2590 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jáára

Kupuj si lahváče, ty tak často nebouchaj…

před 2590 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Už jsi s basou v každé ruce zakopl??
Já jo…!
:-O
Takový škody…

před 2590 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jugar1

Je to nesmysl,aby toi samovolně rupla,kdyby byla poškozená,tak by nerupla,jen by ušel co2,když pošleš foto,bude to lepší.Petku jsem tlakoval 8mi barama a pak rupla,ale jen tak samovolně nerupne,je to kravina.

před 2588 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Stačí škrábanec a PET to podstatně oslabí. Při zátěži (třeba otřesy v autě způsobily zvýšení tlaku) se pak opravdu může roztrhnout v místě toho škrábance. Podobný princip jako při trhání některých druhů igelitů. Samo o sobě to vydrží hrozně moc a rukou to roztrhnout nejde. Ale stačí kousíček nastřihnout a pak už to jede skoro samo.

před 2588 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek