Bojíte se smrti?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ne

Vyhledávcí lišta poskytne další odpovědi
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=boj%C3%AD­te%20se%20smrti

Mám strach z umírání. Smrt je konečná.

Další odpovědi
anonym

JINÁ ODPOVĚD'

Smrti ne, ta patří k životu. Umírání ano. Je mi jasné, že to bude něco jiného než ten stav, kdy na svoje tělo koukáte někde zpod stropu pokoje. Je Vám jedno, že tam kolem Vás kmitají sestřičky a doktoři a Vás nic nebolí.
Umírání nejspíš bolí, jenže se na to nedá zeptat.

MK44

Ano

Kdo se nebojí smrti, nemá vše v pořádku v oblasti pudu sebezáchovy. To může nastat například při velkém utrpení způsobeném špatným zdravotním stavem (včetně psychického strádání). Smrti se prý též nebojí ti, kteří jsou přesvědčeni, že smrt není smrtí, nýbrž automatickým přechodem do jiné formy bytí již nějak zajištěné. Pokud však reálně nic zajištěno není, je smrt především nemožností se smrtí bojovat. Pak už je vše v rukou těch, kteří ještě neumřeli. Jdeme jim příkladem ve směřování k zajištění jiné formy bytí, v níž se všichni shledáme či nalezneme nebo vytvoříme smysl jsoucna nebo se alespoň posuneme směrem k němu?

balca

JINÁ ODPOVĚD'

Doplňuji:
Nevím.

mosoj

Ano

Na této stránce jsem nominoval odpověď, přesto není otázka uzamčená !
Jak se tedy otázky uzamykají ?
Doplňuji:
MK44 : Otázka zde již byla. Hledat to nebudu. Osobně jsem tam psal, že kdo říká že se smrti nebojí tak lže.

Michal Kole

Ano