blackfag666

Kteří byli bohemistický spisovatelé, kteří nesnášeli společnost?

Zdravím,
hledám ať už český nebo zahraniční umělce, kteří vše kritizovali, hlavně společnost, chování lidí. Psali kritiku na vše, co by jste si jen vzpomněli, upíjeli se k smrti v největších pajzlech, trpili duševními poruchy apod.. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Nezmýlila jste se? Bohemistický spisovatel má vztah k bohemistice. Ti bohemisté, které znám z historie i součastnosti, se nechovali nezřízeně.

Půjde zřejmě o bohéma, volně žijícího spisovatele bouřlivce atd. Stejně vaše doplnění není správné, nekritizovalli vše, na co i jen vzpomněli.

Podle jmen si doplňte sama, jak alkohol či drogy ovlivnil jejich život,, tedy i jejjich tvorbu.

Podívejte se na otázky, v ní některá jména najdete.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-znate-dulezite-historicke-osobnosti-ktere-chlastaly-prvni-ligu-a-presto-byli-vyjimecni

Ještě přidám F. Villona.

V odkazu najdete 10 spisovatelů, kteří psali pod vlivem drog.

https://refresher­.cz/47952-10-autoru-kteri-si-pri-psani-svych-slavnych-del-pomahali-drogami

Stephen King, Ken Kesey, Jean-Paul Sartre, Vladimir Majakovskij, Charles Dickens, Lewis Carroll, Sigmund Freud, Charles Baudelaire ,
Michail Bulgakov a Tým z BBC.

Další odpovědi
ivzez

Neznám žádné bohemisty, kteří by nesnášeli společnost.
Dokonce ani u bohémů to nemusí být pravidlem.

led

Bohém nerovná se Bohemista
Bohém žije netradičním či neuspořádaným životním stylem, užívá života plnými doušky, floutek, často je to umělec
Bohemista zabývá se českým jazykem, historií a kulturou