Kepler

Jaké znáte důležité historické osobnosti, které „chlastaly první ligu“ a přesto byly výjimečné?

https://pixaba­y.com/cs/pivo-hrnek-sklo-p%C4%9Bna-%C5%BE%C3%ADze%C5%88-fl%C3%A1m-1777938/

Nejlepší odpověď
annas

Uvedu některé spisovatele.

Raymond Chandler – známý nejen romány s detektivem Marlowem
Jack London – např. Bílý Tesák
Arthur Rimbaud, Paul Verlaine , Charles Baudelaire,– prokleteí básníci
Beatnik Jack Kerouac;
Charles Bukowski, – navázal na beatniky

Dokonce náš Jan Neruda, Jaroslav Hašek.

Určitě i někdo ze současníků, často šlo o herce.
--

Když procházím net, nedávno jsem arazila na Winstona Churchilla , který prý holdoval whisky.

Ještě jsem si vzpomněla na zhýralého mladíka Františka Gellnera, který za „radosti života“ považoval alkohol a lehké holky. V jedné básni napsal "nezemřu od práce … skončím syfilidou " – byl si vědom svých neřestí.

Další odpovědi
Kryšpín

Milovník vodky Jelcin v roce 1995, našla tajná služba vůdce Kremlu v trenirkách a tři prázdné láhve od vodky na Washingtons Penny Avenue při návštěvě v USA, byl odnesen na léhátku do bezpečí

Kelt

No někde jsem četl něco na způsob, zda bych zachránil toho, kde denně pije wisky nebo vegetariána a na dalšího si nepamatuji a vyšlo to, že ten alkoholik je Churchil a ten vegetarián je Adolf Hitler. Takže mnoho osobností z politiky, kultury – slavní hudebníci byli pod vlivem alkoholu a drog. A samozřejmě Jaroslav Hašek a pod.

marci1

Např.: Edgar Alan Poe, Ernest Hemingway, Generál Ulysses Grant. 🙂

aliendrone

Alexandr Veliký údajně nasosával doslova nonstop, dokonce i v průběhu bitev! Napoleon Bonaparte se také „rád napil“ – známý výrok: "Když bitvu vyhrajete, zasloužíte šampaňské, když prohrajete, tak ho POTŘEBUJETE! ;) :D :D

EKSOT123

Pro změnu uvedu neznámou osobnost, i když vyjímečnou. Jde u údržbáře ve firmě,kde dělám. Umí opravit snad vše- od kamenických vrtaček,pil a dalšího nářadí, přes auta, bagry, elektřinu,.. Krom toho z kovového odpadu vyrábí, nebál bych se to nazvat umělecká díla- ptáky apod. Jako člověk je velmi pracovitý, obětavý a rozdavačný, měl však asi náročnou ženu, rozešli se a pije opravdu první ligu.

Ušel ventil

Co za příznivce Vency flašky mě nahlásilo ? Vždyt je o tom že to byl alkoholik a buzerant plný internet a to psáno i ve více denních novinách – https://www.e­uportal.cz/Ar­ticles/8696-alkoholik-vaclav-havel-byl-na-chlapecky-disident-vzpomina.aspx

Kepler

Samozřejmě jsem to nahlásil já, protože šlo o urážky a nevhodné chování. Nejsem tak docela příznivec V.H., ale takové invektivy si náš bývalý prezident určitě nezaslouží. A citovat takový pochybný zdroj, co jsi uvedl, je přinejmenším znakem IQ tykve.

Ušel ventil

Pane Keplere,stačí jen pár minut a najdete to samé z více zdrojů , ale to asi IQ tykve neumí ,že…

Ušel ventil

https://www.prav­daozrude.cz/?pa­ge_id=19014
http://www.bez­politickekorek­tnosti.cz/?p=30922

Kepler

No jistě, takových pochybných webů se najde vždycky dost, kdo hledá najde. Ten druhý mi dokonce Adblock zablokoval, jako nežádoucí reklamu 🙂 Určití lidé strašně rádi kydají své zvratky na kohokoliv, sami zatím nedokázali ani tisícinu toho, co V.H. Je mi jich líto.