dust8

Blýská se ČR na lepší časy?

Blýská, ne blízká.

Nejlepší odpověď
annas

Asi před rokem a půl to tvrdil Tomáš Klus.

„Blýská se na lepší časy, věří Tomáš Klus a představuje klip “

https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/blys­ka-se-na-lepsi-casy-veri-tomas-klus-a-predstavuje-klip-40289708

Na časy se určitě blýská., ale i na lepší časy, je to ve hvězdách.

Podst. jméno čas mělo význam jako doba – čas utíká., plyne, spěchá atd.

Takže přijde bouře a blýská se, bude lepší čas jít třeba do přírody . Kolik blesků před Jiřím, tolik zimy po Jiřím.

Nastanou letos po sv. Jiří í /24/4/ lepší časy , Bude pěkně bez bouří a blesku?

Další odpovědi
Kepler

Ty, ty, ty, zase dáváš práci korektorům! 😊 Snad „blýská“, ne? Moc se mi blýskání nelíbí, protože potom ještě zaduní hrom! Donnerwetter!

Nassin

Spíše je vzdálená od lepších časů.

marci1

Třeba ji čekají „Blízká setkání třetího druhu“. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nassin

cochee, to máš pravdu, ale vem v potaz, že pokud si někdo opraví chyby, nebude mít už možnost doplnit otázku. To, že je tady i možnost diskuze, nezaručuje, že si někdo doplněnou otázku všimne.