Kajanek

Blíží se společnost k zásadnímu konfliktu, srovnatelnému s WW2?

Jaké máte názory na to a jak vnímáte okolní situaci. Myslíte si, že jsme na pomezí nového otevřeného konfliktu mezi „západem“ a „Čínou a Ruskem“?:-?

Odpovědi
Ametyst

Konflikt vedou v každé zemi občané s jejich vládami, odtrženými od reality. Vlády vůbec netuší, co se děje, a věnují se globálním, uměle vyvolaným problémům. Masmedia ještě navíc utvrzují vládnoucí, že to dělají dobře, a to už je úplně špatně. Občané jen trnou strachem, s čím hloupým a sebezničujícím zase vláda přijde.
Jestli bude otevřený konflikt mezi USA a Ruskem, záleží na tom, kdo v USA vyhraje volby. Zatím Ukrajina s pomocí západních zbraní, které Zelenský vyškemral, napadá Rusko. Viz včerejší zpráva.

Filip84

Znáš alespoň trochu ruskou mentalitu?

V Rusku je, jakýsi, kult síly.

Kdo byl dobrý „tatíček“ gosudar? Stalin. Proč byl Stalin dobrý „tatíček“ gosudar? Protože Stalin zvětšil terén Matičky Rusi, to za prvé, a za druhé, za Stalina se, po WWII, každý rok snižovaly ceny. 🤷‍♀️ A všecko ostatní je nepodstatné, zkus to zmiňovat, budeš jim brát „náboženství“, jo, to „bludařství“ se nazývá „politická diverse“. 👌🙃

Kdo byl špatný „tatíček“ gosudar? Ano, Gorbačov. Proč byl Gorbačov špatný „tatíček“ gosudar? Protože Gorbačov rozbil „Veliké Rusko“ (prosímtě, Rus nikdy nebyl sovět, jako Čech nikdy nebyl Čechoslovák, jo, hen nějaký Rusín, tam kdesi z československého „Ruska“, to jo, to byl Čechoslovák, ale Čech nikdy. To samé máš s Rusem: sovět byl, třeba, Gruzínec, ale Rus nikdy! 😅). No a po rozbití „Velikého Ruska“, toho času zvaného Svaz sovětských socialistických republik, se ceny zvyšovaly.

Až tak primitivní jsou. Neříkám, že všichni, ale hodně, určitě většina.

Vladimir Vladimirovič Putin je „věčný president“, jo, toho času naživu. 👌😅 Něco, jako vysoce vážený soudruh Drahý Vůdce Kim Il Seung. Ne, samozřejmě, že Vladimir Vladimirovič není „věčný president“, samozřejmě, že Vladimir Vladimirovič není vůbec žádný president, je to gosudar Vší Rusi, jo, jak byl Nikolaj II. Alexandrovič, Petr I. Alexejevič a jiní. Jo, gosudar Vší Rusi, z Boží vůle pán nad životem a smrtí všech věřících. 👌🤪

Rusové jsou, skrz na skrz, věřící národ a je jedno, jestli věří ve státní náboženství orthodoxní, nebo v marxismus-leninismus, nebo v stalinismus. To máš úplně jedno, lidé jsou dvojí – co chtějí vědět, a co chtějí věřit. Rusové chtějí věřit. Tak věří.

Na rovinu, z těch západních sankcí si gosudar Vší Rusi dělá leda tak víš co. 😅 Ovšem je to symbol, stejně tak ta pomoc Ukrajině, taková nebo maková, no a tak viděl jsi někdy nějakou tradiční mši, ne? Nebo oslavu Dne pobědy na Rudém náměstí, princip je úplně stejný 👌: ano, je to „Kino“, je to „theatre“. No a tak byzantinský rithus zvlášť, zatímco římský rithus stojí na gestech, byzantinský je „Kino“ pro byzantský dvůr. Prostě a jednoduše, věřící lidé si obecně na symboliku potrpí, no a Rusové zvlášť.

Jo, a dají na slova. Takže melou, melou jako kolovrátek, jo, slovní pornografie.

No, dobře, a teď vem fakta: tak „Ivan“ ukradl „Sergejovi“ (vlastně Serhijovi, ale mi to nejde z huby 😅) Krym. Proč? Protože může. Tak, Krym je ukraden, to bylo někdy v těch letech 2013 – 2014. Pak „Ivan“ buduje ty „lidově demokratické“ republiky, no, dobře, to je spíš trapné – úplně na rovinu – takový nějaký „Somaliland“ „v Rusku“ 🤪, no a teďka přijde to, co je teď. A co tam je? Jo, to budeme vědět, možná, tak za 10 – 20 let potom, co to skončí.

Samozřejmě, že se jeví vysoce pravděpodobné, že to je úplně normální imperialistická válka. ale moc se „Ivanovi“ nedaří. A že Ivan slibuje Polákům?

Podívej se, kus Rzeczypospolitej je „taky Rusko“, pochop, to je jako jasné, že jo. Bílá Rus je „taky Rusko“, ale v Bílé Rusi je „carský gubernátor“ Alexandr Grigojevič. 👌😅 V Polsku není „carský gubernátor“, naopak, Polák „mele z cesty“, „Rus“ mu nerozumí. 🤪🙃😆

No a teď co, jako, chceš slyšet? Jestli gosudar nařídí napadnout Polsko? Nevím, věřící lidé jsou irracionální, tedy nevyzpytatelní. Dal bych tomu do 10%, ale možné to je.

Ale spíš ne, protože „Ivan“ má „balšaju rabotu“ se „Sergejem“. A taky proto, protože je „Ivanovi“ jasné, že když napadne Polsko, tak už to nebude vojna „doma“. Jo, část Polska je „taky Rusko“, ale jinak je Polsko už, tak jako, „Made in USA“. Kdežto Ukrajina, rozvojový stát, burani „s baranicou“, přijedou Volhou – víš co. 😆😅 Ne, já vím, že to tak dávno není, ale podívej se deset roků zpátky, jak se tady, třeba, naši chovali ke „Světlaně“ z Ukrajiny. No, i dneska. Ukrajina je pořád brána jako „východ“. Tak? Taky ta reakce, že jo, na Krym a spol. Pro forma se něco udělalo, ale jinak to nikoho moc netankovalo. To až teď, až by mohli být vojáci s velkými čepicemi na hranici EU.

Pepa25

Před 20 lety byla založena Rada NATO – Rusko, USA a Rusko jako dobří přátelé bojovali proti terorismu, Putin se ptal Bushe, kdy vstoupi Rusko do NATO …
Co bude za 10 nebo 20 let nikdo neví. Můžeme se jen připravovat na nejhorší a doufat v nejlepší. To nejlepší je varianta, že Rusko a Čína nebudou chtít prosazovat svůj velmocenský vliv na okolí silou.

zjentek

Pravdu má Filip. A když mu Rus zakroutí tím jeho prozápadním kejhákem, všechno bude relativně zase v pořádku, ve svých kolejích. Tak jde čas.

Ametyst

Kdo se zajímá o konflikty, měl by sledovat aktivity prapodivné euroinstituce zvané PESCO, jelikož jsme členy.

zjentek

Ametystík, díky za užitečné info 🌹

Ametyst

Zjentku, není zač. Když jsou media nanic, chudina má aspoň internet.:-) PESCO je docela drahý a nebezpečný projekt. Samozřejmě vše se koná za zády občanů, kteří ani nevědí, co financují. Klasika.