Mortysha

Bimetalový vpichovací teploměr na maso

Chtěla jsem se zeptat zdali teploměr mohu vpíchnout do masa a nechat jej v troubě při pečení???? Děkuji za odpověď
Teplmoměr je to tento
http://www.me­teostanice.cz/zbo­zi/3842/Bimeta­lovy-vpichovaci-teplomer-0-az-+120--C

Nejlepší odpověď
mosoj

Upečete i ten teploměr !!!!

Jedině když si uděláte v troubě dírku a ten stonek zasunete do trouby s tím že ukazatel zůstane venku.

Teď čtu že by měl být z nerez oceli.
Pokud jste si jistá že je z nerezu i ta ručička i stupnice a kryt je z křemenného skla tak ano.
Ta cena ale na to neodpovídá.

Další odpovědi
Drap

Teploměr je určen pro maximální teplotu 120 stupňů. Pect maso na 120 je ale málo, takže do trouby nesmí. Jinak by se zničil.

Syd

Myslim, že to neni dobrej nápad. Bude se zahřívat teploměr a jelikož kov vede dobře teplo, bude ho přivádět i do konce, kde se měří, a tak bude ukazovat vysokou teplotu, zatímco ve zbytku masa bude mnohem míň.

Jinak taky jsem myslela, že je 120° na maso málo, ale (i podle toho teploměru) stačí teplota nad 70/80° http://www.re­cepty.cz/recep­t/low-temperature-roastbeef-16981, přestože většina lidí peče při větší, aby to bylo propečený)