Avatar uživatele
Gus_Fring

Berete vitamín C (kyselinu L-askorbovou)? A jestli ano, tak kolik mg?

Třeba Linus Pauling bral velké množství a označoval to za lék na spoustu onemocnění. Celaskon, který má 180 mg má doporučení brát denně 1 tabletku. Maxi Vita, jejíž kapsle vitamínu C má 600 mg také doporučuje 1 denně. Kolik tedy mám brát? Můžu brát „céčko“ každý den? Nemůže mi větší množství způsobit např. močové kameny?

Zajímavá 0 před 1628 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Mnohem efektivnější, zdravější a bezpečnější je brát (nejen) vitamíny v přírodní formě. Tedy v normální zdravé stravě, než do sebe pumpovat chemii…

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lotr2008

Ja to beru protože mamimka mi to dává povinně. :D těch kamenu se neboj kámoš ke mel a pry ho vůbec nebolelo takže je to vpoho ;D ber ho furt a budeš zdravý jako já kámo držím palce!! :))

Upravil/a: Lotr2008

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Při normální stravě není nutno syntetický vitamín C brát v podobě léků a potravinových doplňků. Já to jistím ovocnými džusy se 1/4 podílem vodky. A fakt – jsem jako Jura a ve výtečné náladě!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Ne.
Nikdy bych nebral preventivně žádné potravinové doplňky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Kupuji si 250 mg, beru 2 – 3 tbl. týdně od podzimu do jara.
Pokud řeším nachlazení, virozu, zvýším dávku na 500 až 1000 mg. denně.
Kuřák, člověk žijící v méně zdravém prostředí má zvýšenou potřebu vit. C.
Raději si vezmu několik tbl. v průběhu dne. Pozvolné uvolňování u některých nabízemých produktů mne nezajímá…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ne. Jedině v době, kdy je potřeba posílit zdraví (chřipková období či po nemoci).
Daleko radši mám vitamín B ve formě piva.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Do dvou gramů je to dobrá prevence bez vedlejších účinků. Léčebné dávky jsou nad 10 g. Volně dostupná kniha o vit. C – přímé stažení: http://rizika­ockovania.sk/dok/Vi­tamin_C-liecba.pdf

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Samozřejmě čím více tím lépe výrobce potřebuje odběr a prodejci kšeft

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek