arygnoc

Banky zdražují kontokorenty, ale objektivní důvod k tomu nemají.

hm.

neříkejte.

mají dost peněz.
ale potřebují VÍC!

víte o něčem, co by zlevnělo (nejenom v bankovnictví)?

Nejlepší odpověď
anonym

Každý rok probíhá anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek. Tyto poplatky jsou v ČR 2. nejvyšší v EU.
V průběhu privatizace se všechny naše bankovní ústavy dostaly do vlastnictví zahraničních subjektů. Např. ryze česká tradiční (a původně monopolní, která má ze setrvačnosti a konzervatismu čechů dodnes největší počet klientů), patří pod rakouskou Erstebank. Krizové ztráty v domovských zemích, kde je poplatková politika mírná, kompenzují díky ziskům u nás.
Ne nadarmo za loňský fiskální rok, vykazují i přes krizi, minimální ztráty, i ve srovnání se silnými hráči v bankovním sektoru.
Dnes už zůstala jediná česká FIObanka.
mBank, založená na internetovém bankovnictví, patří mezi nejlevnější, ale oproti svému vstupu na trh se také kazí. Sice má sídlo v Polsku, ale patří také německému kapitálu.
A cena kontokorentu je ovlivněna cenou peněz na finančním trhu, což odvisí od diskontní sazby vyhlašované ČNB.
V období recese je snazší si půjčit, v krizi je méně disponibilního kapitálu, takže je dražší i úvěr včetně jeho různých forem.
A zlevňuje to, kde převažuje nabídka nad poptávkou, např. elektronika díky rychlejšímu morálnímu stárnutí a technologickému vývoji a z jiného soudku – nové byty. Jen v Praze je v současnosti 2 500 nových neprodaných bytů a přes zarputilý odpor developerů, je ruka trhu neúprosná. Pokles se odhaduje na 15–20% a daleko více dnes hraje roli lokalita, infrastruktura a vybavenost.
Doplňuji:
Zatímco rakouská matka (Erstebank) vykázala ztrátu, česká dcera měla zisk, který obratem převedla do Rakouska a ČR z toho nemá ani ň.

Další odpovědi
Kanovka

jestli ono to nebude inflací

tom004

Bankovní ústavy,už dávno zapomněli na to,že jejich hlavním úkolem je,starat se o peníze vkladatelů,a co nejlépe je zhodnotit.Místo toho obchodují s pěnězmi vkladatelů,pro své vlastní obohacení.Je to vlastně,taková státem posvěcená zlodějina.A kon­tokorenty,jsou pro ně,vysoce lukrativní záležitost.Nad rámec hotovosti na účtu,nám půjčí peníze ostatních klientů,mi jim je vrátíme s tučnou provizí,tedy úrokem,no,a ta provize je jejich.Čím dražší kontokorent,tím jejich zisky rostou,protože dobře ví,že ho budeme využívat i tak.Těch příkladů máme kolem sebe víc než dost.Rakousko zavře at. elektrárny,nám zdraží el. energii.Tak jsem zvědav,co nás to bude stát,až se rozhodnou zrušit třeba chov krav,a mlékárny. 🙂