DceFR

Banán staví. nebo projímá?

Zajímá mě účinek na peristatiku.

Nejlepší odpověď
da ny

Staví, pokud už není ve vyšším stadiu hniloby ;)
Před r. 1989, ( kdy byly banány sezonním zbožím v obchodech, draze kupované za valuty), vozil jeden řidič TIR (tatínek), na doporučení prim. MUDr. dětského odd. nemocnice bedny banánů. Pro děti, hromadně hospitalizované s průjmem.
Energie z banánů, Mg+Ca v nich a Coca Cola ve skle byly, podpůrnou léčbou.
Jsou vhodné i jiné potraviny (vejce na tvrdo uvařené, mrkev s rýží vařené, zmíněná hořká čokoláda, borůvky aj.)
Bez banánu se organismus Středoevropaa snadno obejde. Ty u nás prodávané,
nejsou terno.

Další odpovědi
Hufnágl

Způsobují banány zácpu?
Na internetu koluje řada článků, které tvrdí, že banány způsobují zácpu. I když to studie nepotvrdily, někteří lidé si myslí, že banány jsou jedním z rizikových faktorů vzniku zácpy.

V jedné studii zkoumali němečtí odborníci vliv různých potravin na konzistenci stolice. Účastníci měli subjektivně jmenovat potraviny, které u nich zhoršují konzistenci stolice. Účastníci byli rozděleni do 3 skupin:

Syndrom dráždivého tračníku: 766 pacientů se syndromem dráždivého tračníku, který se projevoval zejména zácpou.
Zácpa: 122 pacientů se zácpou.
Kontrolní skupina: 200 zdravých osob, které byly zařazeny do kontrolní skupiny.
Zhruba 29 – 48% účastníků ze všech tří skupin uvedlo banány jako jednu z potravin, které u nich způsobují zácpu.

Jediné potraviny, které účastníci studie uvedli jako původce zácpy častěji, byly bílý chléb a čokoláda (16).

Shrnutí: Nemáme žádné jednoznačné důkazy o tom, že banány způsobují zácpu, i když jedna studie zjistila, že některým lidem banány nesvědčí a mohou u nich zácpu vyvolat.

Zdroj: https://cs.me­dlicker.com/1340-banany-a-zacpa#zpusobuji-banany-zacpu

elkon

Banány ne, ale hořká čokoláda staví.

Midoc

Zaručený projímavý účinek mají minerální vody Šaratice, Zaječická hořká.

Midoc

Kup si tak 2 kg. Sněz je a uvidíš.