papino3295

Autoškola – Rozjezd auta, tipy a triky se spojkou a plynem

Ahoj všem, potýkám se s problémem zvaným autoškola. Začal jsem dělat autoškolu a už mám za sebou dvě jízdy, bohužel mám problém při rozjíždění. Přijde mi, že se nedokážu rozjet. Jednou při rozjedu dám málo plynu a tak auto “chcípne“, podruhé ho dám zas moc a auto zahrabe a vystartuje poměrně rychle, nakonec potřetí pustím rychleji spojku a tak celé auto cukne. Nemáte nějaký trik jak si hrát se spojkou a plynem? Jsem už zoufalý.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Slušná autoškola má trenažéry a instruktory, kteří vše trpělivě vysvětlí a pomohou opakováním znovu a znovu rozjezd nacvičit.
A samozřejmě žádný učený z nebe nespadl a neexistuje nikdo, komu by v začátcích učení motor nechcípl nebo auto necuklo.

Další odpovědi
Dochy

Tak samozřejmě s tímto by Ti měl pomoct instruktor. A další věc je, že každé auto se chová trochu jinak. Ideálně pokud Tě tyhle základy nechá si zažít někde stranou (uzavřené dopravní hřiště, nebo nějaká nepoužívaná silnička za městem atd…)

Základ: Při rozjezdu (na rovině) sešlápnout spojku, zařadit jedničku, pomalu pouštět spojku, jakmile začne zabírat spojka (změna zvuku, auto se může začít rozjíždět, motor může mít tendenci zpomalovat) jemně přidat plyn aby se otor udržel a pomaličku dál pouštět spojku až do rozjezdu.
Jak si to člověk zažije tak už to pak jde i poměrně rychle, ale dokud si to nezažiješ, dej si záležet a rozjížděj se pomalu.

Drap

Jediným trikem je naučit se to, nebo si pořídit automat, ale ten ti nebude k ničemu, když nemáš autoškolu.

elkon

Je to otázka cviku. Ale jsou i tací, kteří se to nenaučí nikdy. Také to na silnicích vidíme.

Filip84

Já se rozjíždím úplně bez jízdy: prostě spojku do záběru, a jakmile zabere, tak v tu chvíli začnu přidávat jízdu.

Já nevím, jak se to naučit, protože jsem se to učil jako dítě, tak nějak přirozeně a samovolně. Buďto to zvládneš, nebo si udělej papíry na automat.