Falcon124

Je možné se uplatnit na trhu práce, pokud jde o obor astrofyzika?

Mým celoživotním snem je být výzkumným astrofyzikem. Jsem v 9.ročníku zš, a vím jaké školy potřebuji a tak, ale ať se snažím sebevíc, nikde nemohu najít univerzitu, nebo výzkumné pracoviště, nabízející práci. Existují vůbec nějaká v Čr? A budu mít nějakou jistotu, že potom, co dostuduji si najdu práci?

Původní neotázka
Astrofyzika – Uplatnění na trhu práce

Odpovědi
Kepler

Dopředu ti píšu, že to zrovna není obor, který by byl u nás (bohužel) nějak zvlášť podporován, ale může mít celkem dobrou podporu od státu, pokud pro to nějaký jiný babiš bude mít pochopení. Pokud můžu poradit, nejdřív absolvuj přírodovědné gymnázium a pak se rozhlídni dál. Snad ti pomůže i toto: http://www.sez­namskol.eu/obor-detail/3558-astrofyzika/

klumprt

Když si vypěstuješ slušnou angličtinu, možná bys mohl najít uplatnění i na nějaké zahraniční univerzitě, nebo vědeckém ústavu. Český písek je asi poněkud malý.
Jinak: https://mcdonal­ds.jobs.cz/

Falcon124

Myslím, že tento obor by mohl být prováděn i dálkově a věřím, že tomu tak i je, ale zaráží mě, že nikde není možné najít nějakou prac nabídku ať už na Astro. ústavu AV Čr, Hvz. Ondřejov, Esa, UK…

Kepler

Ono to asi bude tak, že tam potřebují již hotové špičkové vědce a ne aby si tam sami někoho vychovávali. Můžeš ale po studiu požádat o bezplatnou praxi na některém z těch ústavů, třeba budeš užitečný a tobě to taky bude užitečné. Asi si nedovedeš představit jak v tomto oboru napráskáno a jak málo géniů se dokáže uplatnit…Nejdřív musíš mít skromnější cíle.