Avatar uživatele
anonym

Anglicky „piškot“???

Zajímalo by mě, jak se přesně anglicky řekně „piškot“ http://t1.gsta­tic.com/images?q=tbn:AN­d9GcSUGNOSalBaz­BzA9tvHtIfQD2vmHe­Xu-UyDZlCAAzoDVAn­RSHDG2mrJMAk1 Už jsem to hledala několikrát a translate google mi napověděl že je to sponge cake nebo pound cake a nebo biscuit… ale když si pak tyhle názvy vyhledám v google obrázkách, vypadá to naprosto jinak, než obyčejný mišpot, tak opravdu nevím jak to nazvat :/ ptala jsem se mé kamarádky z new yorku, ta to jak živ neviděla a nazvala to prostě cookie, což to bude asi těžko.. nevíte někdo, jak se piškot anglicky řekne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4155 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Klidně to nazvi sponge biscuit nebo biscuit, sponge cake bude spíš piškotový dort. Jde právě o to, co jsi sama napsala: „…ta to jakživ neviděla“ – tudíž angličtina má název pouze pro něco co je piškotu vzdáleně podobné, piškot prostě neznají, stejně jako například znají mouku, ale už nemají výraz pro naši hladkou-polohrubou-hrubou, protože se tam takové mouky neprodávají. A zase naopak třeba jejich „pudding“ nemá s naší pochoutkou z rozvařeného škrobu vůbec nic společného, je to spíše jako bábovička. Podobných jídel, které my důvěrně známe a oni ne, bude určitě spousta.
Doplňuji:
Možná je načase, aby se Angláni či Amíci přiučili něčemu novému a naučili se, zač je toho „piškot“ 😉 my jsme taky bez reptání přebrali jejich „muffin,“ no ne? 😁

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek