paul1

Aktuálně – doufám, že se situace vyřeší nějak v klidu.

A bez problémů a bez změn hranic a bez zbytečných lidských obětí. Už jich bylo na tomto úzení dost.
https://www.id­nes.cz/technet/­vojenstvi/ukra­jina-analyza-konflikt-lodenice-zbrojovky-rusko-valka-invaze.A211217_100­832_vojenstvi_alv

ANALÝZA: Východní Ukrajina láká. Je možným lékem Achillových pat Ruska – iDNES.cz

Odpovědi
aliendrone

No, zrovna tobě (už jsi na světě nějaký pátek) asi nemusím vysvětlovat, že prachy/majetky, potažmo moc jsou pragmaticky za vším. Tahle spekulace je podle mne DOBRÁ a má opodstatnění, jakkoliv si nemyslím, že by to byl hlavní, či dokonce jediný důvod celé šarády. Tak to prostě chodí, každý kouká co z toho bude mít. Venkoncem ani Amíci nešli „osvobodit“ Irák od Saddáma zadarmo. Je známo, že Irák bude USA tučně splácet svoji svobodu celé STOLETÍ. A jak by řekl Horst: „A TO SE VYPLATÍ!“ ;) :D :D

JežíšKristus

Otázka končí otazníkem, okamžitě zabanovat.

paul1

Ještě dodávám k tomu otazníku: asi tam opravdu má být, ale není to doufám nějaká světoborná chyba. Vyvedlo mě z rovnováhy poznání, že Ukrajina je v strojařině tak vyspělá.
Města Charkov, Záporoží a Nikolajev. ve kterých sídlí továrny na výrobu tanků, leteckých motorů a náhradních dílů, které Rusům tak zoufale chybí a ve kterých se také nachází největší vojenské loděnice někdejšího sovětského námořnictva. Dále Kyjev – továtny na výrobu dopravních vojenských letadel. Město Nikolajev – plynové turbíny, Záporoží – motory pro transportní a bitení vrtulníky.

paul1

pro" J.K: nevím, co udělat, slovo banovat znám jen z moravského nářečí a ze slovenštiny, znamená: litovat. Jinak se nikde nevyskytuje, v žádném slovníku jsem ho nanašel, takže je to asi nějaký výtvor, novotvar. Také moc nerozumín větě: Otázka končí otazníkem, okamžitě zabanovat. Něco mi tam chybí. Asi by (možná) mělo být správně: Otázka má končit …
http://saxcom­.sweb.cz/slov­nik.htm

Ametyst

J.Kr: když jsi tak posedlý banováním, zabanuj odpověď, která končí otaznikem. Takže to odpověď není.

JežíšKristus

Odpovědět otázkou se nesmí?