Avatar uživatele
paul1

Aktuálně – doufám, že se situace vyřeší nějak v klidu.

A bez problémů a bez změn hranic a bez zbytečných lidských obětí. Už jich bylo na tomto úzení dost.
https://www.id­nes.cz/technet/­vojenstvi/ukra­jina-analyza-konflikt-lodenice-zbrojovky-rusko-valka-invaze.A211217_100­832_vojenstvi_alv

ANALÝZA: Východní Ukrajina láká. Je možným lékem Achillových pat Ruska – iDNES.cz

Upravil/a: paul1

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 868 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

No, zrovna tobě (už jsi na světě nějaký pátek) asi nemusím vysvětlovat, že prachy/majetky, potažmo moc jsou pragmaticky za vším. Tahle spekulace je podle mne DOBRÁ a má opodstatnění, jakkoliv si nemyslím, že by to byl hlavní, či dokonce jediný důvod celé šarády. Tak to prostě chodí, každý kouká co z toho bude mít. Venkoncem ani Amíci nešli „osvobodit“ Irák od Saddáma zadarmo. Je známo, že Irák bude USA tučně splácet svoji svobodu celé STOLETÍ. A jak by řekl Horst: „A TO SE VYPLATÍ!“ ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JežíšKristus

Otázka končí otazníkem, okamžitě zabanovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
paul1

Ještě dodávám k tomu otazníku: asi tam opravdu má být, ale není to doufám nějaká světoborná chyba. Vyvedlo mě z rovnováhy poznání, že Ukrajina je v strojařině tak vyspělá.
Města Charkov, Záporoží a Nikolajev. ve kterých sídlí továrny na výrobu tanků, leteckých motorů a náhradních dílů, které Rusům tak zoufale chybí a ve kterých se také nachází největší vojenské loděnice někdejšího sovětského námořnictva. Dále Kyjev – továtny na výrobu dopravních vojenských letadel. Město Nikolajev – plynové turbíny, Záporoží – motory pro transportní a bitení vrtulníky.

Avatar uživatele
paul1

pro" J.K: nevím, co udělat, slovo banovat znám jen z moravského nářečí a ze slovenštiny, znamená: litovat. Jinak se nikde nevyskytuje, v žádném slovníku jsem ho nanašel, takže je to asi nějaký výtvor, novotvar. Také moc nerozumín větě: Otázka končí otazníkem, okamžitě zabanovat. Něco mi tam chybí. Asi by (možná) mělo být správně: Otázka má končit …
http://saxcom­.sweb.cz/slov­nik.htm

Avatar uživatele
Ametyst

J.Kr: když jsi tak posedlý banováním, zabanuj odpověď, která končí otaznikem. Takže to odpověď není.

Avatar uživatele
JežíšKristus

Odpovědět otázkou se nesmí?

Nový příspěvek