led

Ak citujem z príspevku na tejto stránke, musím mať vopred súhlas citovaného užívateľa?

Ide o použitie citácie z príspevkov, ktoré boli vložené užívateľmi tejto stránky priamo v otázkach, odpovediach, alebo diskuziach. Je možné citovať z príspevku, pokiaľ autor citovaného príspevku to vopred priamo nezakázal?
Ak je na to potrebný súhlas autora príspevku, na základe akého zákona?

dodatok: prirodzene s uverejnením nicku autora
Drap, ďakujem za pripomienku

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že je to možné i bez souhlasu. Určitě by však nebylo nic proti slušnosti, pokud se autor uvede.

Další odpovědi
Kepler

Asi ano, bylo by to víc fér. Nejlíp by to bylo řešitelné jen konkrétním odkazem. Jestli to souvisí s autorskými právy si nejsem jistý. Sám jsem se toho nedávno dopustil v případě zjentka, kdy jsem zkopíroval jen část jeho příspěvku a vytrhl ji tak z kontextu. Snad mi to odpustí. Musím ale přiznat, že jsem z toho měl neskutečnou srandu. To jsem ale hajzlík, co?

ivzez

Nemusíte. Ale považuji za neslušné a bezohledné
citovat člověka, který si to výslovně nepřeje.
Obzvláště, když tak někdo činí ve svých chybných
nebo dokonce nesmyslných odpovědích či reakcích.

led

Kodex uživatele Odpovědi.cz
„Uvádějte zdroj
Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.“ https://www.od­povedi.cz/kodex