Avatar uživatele
led

Ak citujem z príspevku na tejto stránke, musím mať vopred súhlas citovaného užívateľa?

Ide o použitie citácie z príspevkov, ktoré boli vložené užívateľmi tejto stránky priamo v otázkach, odpovediach, alebo diskuziach. Je možné citovať z príspevku, pokiaľ autor citovaného príspevku to vopred priamo nezakázal?
Ak je na to potrebný súhlas autora príspevku, na základe akého zákona?

dodatok: prirodzene s uverejnením nicku autora
Drap, ďakujem za pripomienku

Upravil/a: led

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, Drap, Kepler před 1903 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že je to možné i bez souhlasu. Určitě by však nebylo nic proti slušnosti, pokud se autor uvede.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Asi ano, bylo by to víc fér. Nejlíp by to bylo řešitelné jen konkrétním odkazem. Jestli to souvisí s autorskými právy si nejsem jistý. Sám jsem se toho nedávno dopustil v případě zjentka, kdy jsem zkopíroval jen část jeho příspěvku a vytrhl ji tak z kontextu. Snad mi to odpustí. Musím ale přiznat, že jsem z toho měl neskutečnou srandu. To jsem ale hajzlík, co?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nemusíte. Ale považuji za neslušné a bezohledné
citovat člověka, který si to výslovně nepřeje.
Obzvláště, když tak někdo činí ve svých chybných
nebo dokonce nesmyslných odpovědích či reakcích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Kodex uživatele Odpovědi.cz
„Uvádějte zdroj
Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu, komu patří.“ https://www.od­povedi.cz/kodex

před 1903 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek