autacek

Agrofert již panu Babišovi nepatří, takže ho jistě pozastavení dotací nebude vůbec zajímat. Je to tak?

Neměl by za zachování dotací bojovat a obhajovat neobhajitelné vlastně úplně někdo jiný?

Nejlepší odpověď
Edison

Agrofert mu samozřejmě patří. Nelze jen tak někoho zbavit vlastnických práv. Jen není přímo v jeho vedení. Je to, jako by byl tichý společník. On „nic nevlastní“, ale shromažďuje se tam majetek, který, až skončí jako premiér, si zase „vyzvedne“.

Další odpovědi
Anikitos

Proč by ho to nezajímalo? Babiš firmu založil, vedl ji, byl ve všech řídících orgánech firmy a osobně ji přenechal svěřeneckému fondu jen proto, že to nařizují zákony ČR (podnikání + politika = žádné podnikání).

Existuje správce svěřeneckého fondu, který víceméně dohlíží nad chodem firmy. Taková společnost je ovšem autonomní a nikomu nepatří (to ovšem ještě neznamená, že z něj některé osoby už nemusí mít zisk — a tohle fakt NENÍ protizákonné).

Babiš by byl fakt vůl kdyby ho to nezajímalo.
Majitel (nebo správce, gen. ředitel, ředitel, většinový podílový vlastník a jiní..) není opravdu jediný kdo má z firmy nějaký užitek. Firma, pokud by nebyla užitečná pro společnost, by ani neměla dlohou existenci — když pominu to, že dává práci tisícům lidem, tak poskytuje něco užitečného i osobám, které od ní nakupují (výrobky či služby) a příspívá k růstu ekonomiky, charity, možnost investování a jiných výdělků atd…

A kdyby z ní Babiš už teď nic neměl, zajímal by se jistě už jen z principu, že ”svou” firmu vybudoval a dlouho ji vedl/spravoval…

A taky tam má ”své lidi” (tím nemyslím nějakou tajnou mafii), ale spoustu známých, se kterými léta spolupracoval (přátelé, rodiny,..), takže opakuji, i kdyby z firmy už dnes nic neměl, zajímal by se o ty dotace, alespoň kvůli nim.

To, že firma už nespadá pod jeho PŘÍMÉ vlastnictví, ještě neznamená, že z ní nic nemá.

Kepler

Nepatří pouze z právního hlediska, tím že firmu předal do svěřeneckého fondu. Prachy jsou pořád jeho.

ivzez

Podle mne si nikdo u nás nemyslí, že Babiš nebyl ve střetu zájmů.
Je.

Ovšem to neznamená, že ho máme osočovat ze lži, dávat odkazy
na články, které to mají dokazovat, ale nedokazují, urážet jeho voliče apod.

Tím vším lze docílit jenom opaku → lidé, pro které slušnost a korektnost
nejsou sprostá slova, se budou cítit nuceni se proti tomu ohradit, přestože
by jinak s původním názorem slušně vyjádřeným!!) souhlasili.

A tím končím s Babišem i dotacemi. (Minimálně pro dnešek.)

mosoj

Dejte pozor ať závistí nepuknete. Že je Babiš široko daleko jediný politik který má starost o hospodářství republiky z něj nesundáte. Jestli si dobře pamatuji, tak se to chtělo, aby se do politiky dostali lidé, kteří jsou bohatí a již se nebudou snažit nahrabat. Jenže u 98% lidí to neplatí. Parlamentní demokracie potřebuje opozici, ale ne takovou, která ničí naše národní hospodářství!!!

Edison

Závistí? Co bych mu měl jako závidět? Jeho starosti? Tak to teda fak ne.A jeho starost o hospodářství republiky??? Co to povídáš? Jaký hospodářství??? Leda to svoje! A hlasy si kupuje koblihama a sociálismem! A kdo to všechno zaplatí? On??? Hehehehe!!! Houby… My všicni, co poctivě pracujem!!! Proto mě vytáčí a nic mu nezávidím!!!

autacek

Bohužel ukazuje, že čím víc máš, tím víc chceš. Máš miliony? Chceš miliardy. Řídíš tisíce zaměstnanců? Chceš řídit nejradši celý stát. A teď pozor, sám hrabeš miliardy, ale ukazukeš prstem na druhé, že tě možná okrádají a stádo co se má hůř než snaživí lidé na to slyší a za koblihu a jiné úplatky (veřejná doprava za 1/4, obědy pro děti zdarma, atd.) i zvolí a jsou ochotni tolerovat i to, že je premiér trestně stíhán, v seznamech agentů STB zapsaný jako Bureš, věří, že ke svému majetku přišel poctivou prací, nikdy nezneužil nedokonalost zákona, atd.

ivzez

Nešlo by to napsat slušně?

Proč pořád máte potřebu někoho urážet?
Voliče nazýváte stádem, které se dá „koupit za koblihu“.

Škoda, mohla to být zajímavá debata.

ivzez

Pro jistotu:
Nejsem Babišovým voličem, přesto mi vadí,
že někdo nazve ± 30 % voličů stádem, …

Edison

Těch 30% ale není 30% voličů. Zapomínáte, kolik procent voličů bylo skutečně volit. Tak si to spočítejte. A další, podle mě zcela zásadní číslo je to absolutní: 1,5 mil. voličů, tj. 15% občanů. Od kdy takováhle MINORITA určije, kdo bude VLÁDNOUT nejen jim, ale i zbylým 85%? Tohle není normální.

ivzez

Vím, že šlo o 30 % voličů, kteří přišli k volbám.
A myslela jsem si, že to vědí všichni (že to nemusím zdůrazňovat).

Vlastně jsem to číslo ani nemusela uvádět. Urážka by byla urážkou i kdyby šlo jen o jednoho voliče.

Nemusím souhlasit s našimi poslanci, členy vlády nebo prezidentem, ale to mi přece nedává právo urážet lidi, kteří je volili.

Edison

Smutné je, že to prostě stádo, které si Bureš kupuje koblihama – zde nutno chápat, že koblihy jsou „všechno zadarmo“… A stádo to je proto, že neviděj dál, než na špičku vlastního nosu, jak to stádo mívá. Nějak ti voliči nechápou, že nic není zadarmo, někdo to zaplatit musí… A jak se zdá, EU do vyřešení zarazí dotace všem, ne jen agrofertu… Z toho plynou krachy společností, rapidní zdražování… A vzhledem k rozsáhlosti oborů, ve kterých agrofert působí, jsou to prakticky veškeré potraviny. Kdfo tohle mohl volit… fakt nechápu. Tohle nemohlo dopadnout jinak. I kdyby čistě a hluboce teoreticky to Babiš myslel tak dobře, je třeba vidět příklady z historie. Co takoví templáři? Taky je prakticky vyvraždili… zřejmě jen proto, že získali takové prostředky a moc, že se vládcům znelíbili…

ivzez

Edisone,

bohužel děláte totéž, co Auťáček → podceňujete Babišovy voliče. Jenže to je hrozně krátkozraké. Pokud si důvody, pro které lidé ANO volili, zredukujete na „koblihy“, nebude šance v dalších volbách něco změnit.

Tady mezi uživateli to může být jedno. Horší je, že stejně tyto voliče podceňuje opozice. Místo za měření na zlepšení svých programů tak, aby oslovily více voličů, urážejí ty, kdo volili Babiše.

Takhle se nikdo nikam nedostane.

Edison

Nejsem tvůrcem volebních programů nikoho, ani opozice. Stav opozice ovšem nic nemění na tom, co jsou voliči ANO zač. Mnoha jsem mluvil osobně, a jejich argumenty nebyly nic jiného, než ty pověstné koblihy.

autacek

Anikitos → tak že takhle, finančně mu to pořád patří, zisky mu z toho plynou, vliv na strukturu řídících orgánů má, jen nastavil formálně strukturu tak, aby to vypadalo, že v žádném střetu zájmů není. V EU ale možná nejsou úplně blbí a stav skutečný, zastřený stavem jiným, formálně právním, jasně vidí.

Ostatně vy osobně si myslíte, že se situace střetu zájmů vyřešila tímto formálním krokem za principu, vlk se nažere a koza zůstane celá, princip proč tento zákon existuje je k smíchu a my si s tím poradíme podobně jak s Čapím hnízdem, či korunovými dluhopisy?

Edison

Já si taky založim firmu, která nebude brát žádný dotace, do tý vložim svou velkou firmu, kterou už teda nepovedu tu přece povede ta malá firmička, která bude existovat jen na papíře.. tu povede manželka… A ta velká firma, který přeci nejsem majitelem, prostě ty dotace brát BUDE!!! Hehehehe… To Bureš nevidí tu průhlednost??? Je opravdu tak zaslepenej svym vlasnim egem? Nebo si myslí, že jsou lidi blbí? No.. možná tak konkrétních 1,5 milionu, kteří maj narvaný pupky koblihama… Ale tak to přeci není proti zákonu.. A kdo ten zákon prosadil??? Zamyslelo se těch 1,5 milionu lidí nad tím, nebo maj vod marmelády z koblich zapatlaný i voči?

Anikitos

Myslím, že by si tu někdo měl do detailu pořádně nastudovat ekonomiku (podniku), politiku a náležitosti podnikání. Pak si zjistit naprosto všechna fakta (skutečná), která s tímto případem souvisí. A až potom všem vyvozovat nějaké výsledky…

Pokud se Vám zdá, že jsem u někoho podcenil jeho znalosti v podnikání, tak ano, právě to se stalo… :'DDD

BTW prosím, nevydedukovávat žádná ”fakta,” pokud nejste ZCELA obeznámeni s případem. A když už něco dedukujete, tak si to nechte pro sebe, taky Vám nenutím své rozumy a nesnažím se Vás za každou cenu přesvědčit o něčem, co si myslím, že je pravda (mám své názory) — a proto Vám nebudu nic potvrzovat ani vyvracet.

Věřím, že z vašeho pohledu je Vaše pravda ta skutečná, ale nemusí být. Bo „cokoli slyšíme, je názor, nikoli fakt. Cokoli vidíme, je úhel pohledu, nikoli pravda.” Proto pokud nejste u zdroje dění a nepátráte po všech důvěryhodných detailech, je zbytečné se s někým přít, dohadovat se o možných pravdách, a jěště se snažit někoho (anonymního) o těchto svých pravdách přesvědčit, a to obzvlášť v internetových diskuzích, protože myslím, že je to naprostá ztráta času a mrháním životem…

Edison

Jestli jsi teda tak blízko zdroje, poděl se s námi, jak to teda je? A na náležitosti podnikání neslyším, to je horší, než válka, mnohem více zde platí, že účel světí prostředky a nic ziskového mi není cizí. COKOLI se dá pro zisk udělat, to udělám… A Bureš to takhle prostě má. Zákony si přizpůsobí a morálka pro něj význam nemá. A pro jeho voliče evidentně taky ne.

Anikitos

Kde tvrdím, že jsem blízko zdroje? Píšu, že mám své názory, o které je zbytečné se hádat…

Jo, ti co odsuzují podnikání, o něm ani pochopitelně nechtějí vědět jak funguje, a tak mu nerozumí, nechápou ho a hážou špínu na to, co neznají (a to se dá přirovnat ke všemu, nejen na podnikání).

Edison

Mě to tak vyznělo. Tak se omlouvám.. Jinak jak se zdá, tak je podnikání podle podnikatelů a podnikání podle Bureše, kde on je jediný, kdo podniká, ostatní kradnú.

Edison

Funguje to tak, že ti svěřím svou firmu, převedu ji na Tebe, a sepíšem spolu smlouvu o tom, že mi ji zase vrátíš. Ty tam nevidíš ten princip? A to si vem, že to může vypadat ještě „líp“…

Kepler

Jistě, jak jinak funguje polodiktatura Putinovo Rusko? Na pár let tam byl Mevěděv a už je zase zpátky. Mezitím se naučil účinně zavírat opozici do basy. No jo, zkušený KGBák.