FkMF

Kamarádka má agresívního otce, Jak jí mohu pomoci alespoň prostřednictvím psaných zpráv?

Zdravím .
Mám kamarádku , která má trochu zvláštní rodiče .
Máma jí nevěří že má fobie, a její otec je extrémně agresivní a věčně opilý . Problém je v tom, že na ni neustále řve, a možná ještě něco horšího .
(Navzájem si hodně věříme , takže vím věci , kteří ostatní nevědí )
Je problém v tom, že nejsem ve městě, takže se s ní nemůžu např. projít, aby přišla na jiné myšlenky.
Nevíte jak bych mohl pomoci alespoň přes psaní zpráv ?

(Předem děkuji za odpověďi)
--

Agresivní otec.Jak pomoci ?

Nejlepší odpověď
Midas

Rovnou někde nahlásit. Ale hlavně spíš s jejím souhlasim, promluvit si s ní a zjistit víc o situaci, jak konkrétně to tam je – dopídit se pravdy. Pak sociálka, policie nebo nějaká podpora.
Pokud je otec pijan, je agresivní a kdo ví, co ještě, mělo by se to řešit nebo si to ta holka odnese a to asi nikdo nechce. Takže se s ní zkus sejít, osobně si s ní o to promluvit a pak ji zkusit přesvědčit, aby se to nějak začalo řešilo. Je to pro její dobro. Ale je třeb zohlednit fakta, proto píšu ať se první přesvědčíš, co je a co NEMUSÍ být pravda. Je, ale třeba vzít v potaz, že stačí i pouhé podezření na to, aby se to začalo řešit. Stačí pokud si nejsi jistý a už to je důvod něco s tím dělat a věnovat se tomu.
Může to být i týrání a i když ne zrovna fyzické (ale ani to není možná vyloučeno), tak psychické týrání není o nic lepší. Stejně tak špatné životní podmínky pro dítě/nezletilou, příjde taky na to kolik jí je (a ty další fakta, které bys měl zohlednit jako charakter a důvěryhodnost té dívky a zda třeba někdy jen nepřehání. Může a nemusí – JÁ NEVÍM – ty ji znáš líp).

Další odpovědi
ElonMusk

Až to bude pro ni reálně proveditelné a možné, tak při první příležitosti takovou rodinu opustit! Byl jsem nucen tuto problematiku zkoumat, a psychologové se shodují, že od rodičů (lidí obecně) kteří vám dělají ze života peklo, je nejlepší co nejdříve utéct!

da ny

Asi nijak.
Ty zprávy nic neřeší.
Snad jí „pomůže“ jen to, že se podělí o problém, svěří.
Fobie by měla být „potvrzena lékařem“, v daném oboru. Dnes je slovo „fobie, stres, deprese“ příliš „modní záležitost“, skryje se za to cokoliv (lenost, nechuť aj.).
Netuším, kolik je jí let, lze řešit na úřadech, odchodem z domva (internát, kolej),
osamostatnit se.
Někdo takéí lže, až si věří, upoutává na sebe nevhodně pozornost, přehání,
má pocit, že ho rodiče !otravují, prudí", chtějí, aby něco doma dělal…
My to těžko posoudíme.
Vaše informace jsou kusé a jednostranné.