Cicikaka

Poradíte, jak je možné vyřešit popsaný problém?

acer liquid Z200,verze operacniho systemu: Android 4.4 (KitKat). dcera zamcela displej,knizku ne­mam.

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Posílám postup pro obnovení továrního nastavení, v případě, že není možno „otevřít“ mobil a provést přímo ze systému.
Chce to trochu „laborování“ a zkoušení, nemusí se podařit napoprvé.
Další zkopírováno z netu a několikrát už ověřeno.
Vnučky a zapomenutá hesla a gesta.:-(
Jinak pak do servisu, kde toto odborně provedou.

Jak provést obnovu, když se nemůžete dostat do nastavení?
Obnova továrního nastavení je použitelná, když můžete se zařízením pracovat, znáte zabezpečení (PIN, gesto, …) a vše funguje, jak má.
V opačném případě je čas na plán B. Dobrou zprávou je, že “plán B” není výrazně složitější, než “plán A” – vyžaduje trochu práce s tlačítky zařízení.
1. Vypněte zařízení (pokud to nejde standardním způsobem, držte tlačítko napájení po dobu 10 sekund).
2. Stiskněte a držte tlačítko pro snížení hlasitosti  a následně zařízení zapněte tlačítkem napájení.
3. Pokud se zobrazí (většinou textová) nabídka, použijte tlačítka pro nastavení hlasitosti pro výběr režimu konzole pro zotavení, (posun v nabídce) (Recovery, Recovery mode, …).
4. Tlačítko napájení použijte k potvrzení aktivní volby.
5. Počkejte na obrázek smutného Androida, potom podržte tlačítko napájení a krátce stiskněte tlačítko pro zvýšení hlasitosti.
6. Pro navigaci v nabídce opět použijete tlačítka pro nastavení hlasitosti (pohyb v menu) a zapnutí/vyp­nutí(potvrzení volby).
7. Tentokrát hledejte volbu Wipe Data / Factory Reset. Případný dotaz potvrďte pomocí volby Yes — Delete All User Data
8. Vyčkejte provedení všech úkonů a poté zvolte Reboot pro restart zařízení.

Hledejte volbu Wipe data/Factory reset
I v tomto případě platí, že po spuštění čistého operačního systému budete moci zadat své přihlašovací údaje k účtu Google a provést obnovu aplikací, nastavení a dat.
Co umí záloha a obnova v systému Android?
Několikrát jsme v textu upozornili na možnost obnovení aplikací, dat a některých nastavení, pokud na zařízení zadáte při prvním spuštění svůj účet Google. Samozřejmě základní podmínkou je, abyste předtím měli aktivní funkci zálohování, což lze nastavit buď v průvodci úvodní konfigurací, nebo i později v systémovém nastavení.
Co tato funkce zálohuje a obnovuje?
• Nastavení Kalendáře Google.
• Uložené Wi-Fi sítě a hesla k nim.
• Tapety na plochu.
• Nastavení služby Gmail.
• Aplikace, které jste nainstalovali prostřednictvím služby Obchod Google Play.
• Nastavení jasu displeje a režimu spánku.
• Jazyk nastavení zadávání.
• Formát data a času.
• Nastavení a data některých a­plikací třetích stran.

Proč záloha a obnova funguje jen u některých aplikací? Podmínkou je, aby daný program uměl využívat službu Android Backup Service. Zde záleží na vývojářích, zda konkrétní program využívá tuto možnost, a pokud ano, jaká nastavení a data skrze ni zálohuje.

Další odpovědi
Arne1

Zajít do prvního servisu co bude po ruce. Když nic jiného, tak uvedou telefon do továrního nastavení. A mělo by to být na počkání.

autacek

Trojhmat při startu a obnovit tovární nastavení.

Arne1

autacek: jasné… ale to je pro lidi, kteří znají k čemu je Google.