Avatar uživatele
Kelt

Jak postupovat při obnově mobilu?

Stala se mi taková věc. V noci z pátku na sobotu jsem chodil venku a venku sněžilo a v horní kapse bundy jsem měl mobil Nokia, kapsičku jsem neuzavřel a na telefon jsem zapomněl, nechal jsem ho tam do druhého dne. Včera jsem mobil rozebral a když jsem vložil baterii, tak jsem nemohl stisknout Start, ale obrazovka blikala. Protože na obrazovce byly stopy vlhkosti, dal jsem telefon na pár hodin na topení v práci, ale když jsem pak vložil baterii, opět jsem nemohl zapnout telefon. Nyní sedím doma a ten telefon, samozřejmě jen jeho část bez baterky mám na radiátoru. Tento týden jsem baterku nabíjel, takže by měla být dobrá. Doma mám nabíječku a mohu telefon připojit, ale nevím, zda to něco neudělá, třeba nebouchne. Nevím, zda se vyplatí rozdělat dále telefon tím, že odšroubuji asi 4 šroubky malým křížovým šroubovákem. V telefonu mám SIM kartu, kde mám všechna čísla, ale telefon má určité funkce, které využívám. Bohužel telefon nemá pamětovou kartu, ale to jsem při koupi nevěděl. Máte někdo zkušenosti,nebo poradíte , co dělat. Děkuji.

Zajímavá 0 před 823 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Předesílám, že jsem laik. Ale nabíjení bych nepokoušela, zřejmě je tam stále vlhkost. Vyschnutí může trvat déle, taky něco mohlo zkorodovat. Asi bych jen poskytla běžnou radu a to, že než se pokoušet v tom drbkat, navštívila bych servis. Můžete si to poškodit ještě více, než to evidentně je.
SIM karta jde normálně vytáhnout, nepřijdete o své kontakty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Když jsi nechal namočený telefon do druhého dne, může být zkratovaný. Takže se připrav, že budeš možná kupovat nový. Telefony, které mají vyjímatelnou baterii, mají v tomto případě výhodu. Ale musí se baterie vyjmou hned po namočení, aby ke zkratu nedošlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Pokud jsou možnosti odejmutí krytů (myslím ty 4 šroubky, ale bude nutné asi i „vyloupnutí“ ze zámků) tak jej rozdělat a nechat pořádně vyschnout i několik dní. Pak teprve sestavit, připojit baterku a zkusit. Pokud toto nepomůže, je docela možné že mohlo dojít k nějakému vnitřnímu zkratu, nebo jsou zoxidované některé kontakty. V tom případě je nutné počítat spíše s koupí nového mobilu. Máš štěstí, že jsou kontakty alespoň na SIM (předpokládám že nemáš synchronizaci mobilu s Googl diskem). Pokud by byly pouze v mobilu, tak by byly pravděpodobně ztraceny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek