Reex

co znamená formátovat SD-kartu

nepřijdu o soubory?A proč chce formátovat,když sem jí jen vyndal nikam jinam nedával?A je možné že by se soubory daly nějak obnovit? děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Formátování není vymazání souborů, jedná se o přepsání tabulky, která na datovém nosiči obsahuje údaje o souborech. Běžným formátováním se soubory neodstraní, pouze se z datového nosiče odstraní informace o jejich uložení. Existují postupy, kterými se dají data (bez záruky) obnovit i po formátu. Ty se dají použít na HDD, zda to funguje i na karty, netuším.

Další odpovědi
Hlada

Formátování sice není přímé vymazání souborů, běžným způsobem už ale čitelné nebudou. Jestli se objevilo doporučení k formátování na stejném zažízení, kde dřív karta fungovala, jde o vadu. Je potřeba data zálohovat. Pokusit se je přečíst jinde nebo pomocí některého z programů na obnovu dat, např. Card Recovery. Rozhodně neformátovat.

mosoj

O soubory přijdeš.
Jestli půjdou nebo nepůjdou obnovit, záleží na typu formátování. Pokud je to nízkoúrovňové formátování soubory již těžko obnovíš.
Překopíruj soubory na jinou kartu. Mělo by to pomoci. Nebo si soubory zálohuj na počítači, kartu naformátuj a soubory tam zpět vrať. Pokud to nebude fungovat budeš to muset zkusit s tou jinou kartou.