Avatar uživatele
Reex

co znamená formátovat SD-kartu

nepřijdu o soubory?A proč chce formátovat,když sem jí jen vyndal nikam jinam nedával?A je možné že by se soubory daly nějak obnovit? děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2057 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Formátování není vymazání souborů, jedná se o přepsání tabulky, která na datovém nosiči obsahuje údaje o souborech. Běžným formátováním se soubory neodstraní, pouze se z datového nosiče odstraní informace o jejich uložení. Existují postupy, kterými se dají data (bez záruky) obnovit i po formátu. Ty se dají použít na HDD, zda to funguje i na karty, netuším.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Formátování sice není přímé vymazání souborů, běžným způsobem už ale čitelné nebudou. Jestli se objevilo doporučení k formátování na stejném zažízení, kde dřív karta fungovala, jde o vadu. Je potřeba data zálohovat. Pokusit se je přečíst jinde nebo pomocí některého z programů na obnovu dat, např. Card Recovery. Rozhodně neformátovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

O soubory přijdeš.
Jestli půjdou nebo nepůjdou obnovit, záleží na typu formátování. Pokud je to nízkoúrovňové formátování soubory již těžko obnovíš.
Překopíruj soubory na jinou kartu. Mělo by to pomoci. Nebo si soubory zálohuj na počítači, kartu naformátuj a soubory tam zpět vrať. Pokud to nebude fungovat budeš to muset zkusit s tou jinou kartou.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika